Connect with us

اخبار ساحوی

اعتراض کشاورزان هرات بر لغو بودجه‌ی ۱۴۵۰ پروژه ی کشاورزی

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۳, ۱۳۹۹)

دهها کشاورز در یک گردهمایی در برابر مقام ولایت هرات، از  لغو بودجه نزدیک به یک هزار و پنج صد پروژه ی کشاورزی در این ولایت اعتراض کردند.

این کشاورزان حکومت مرکزی را در تطبیق پروژه های انکشافی متهم به برخورد دوگانه می کنند.

آنان می گویند هرچند که کار ۱۴۵۰ پروژه زراعتی از یک ماه بدین سو در این ولایت آغاز شده اما بودجه این پروژه ها تایید نشده است.

مسوولان اتاق زراعت و مال‌داری هرات، میگوید که لغو پروژه‌ها سبب وارد شدن زیان بزرگ اقتصادی به کشاورزان خواهد شد.

نجیب الله رحمتی معاون این اتاق میگوید که در شرایط فعلی کشاورزان نیاز به حمایت جدی از سوی دولت دارند.

از سویی هم، مسوولان ریاست زراعت هرات می‌پذیرند که روند ساخت بیش‌تر از یک‌هزار کشمش‌خانه و ۴۲۰ ذخیره‌گاه پیاز، که در ولسوالی‌های گوناگون این ولایت، به دلیل رد شدن بودجه وزارت از سوی مجلس نمایدگان، متوقف شده است.

اداره محلی هرات، مشکلات مطرح شده از سوی کشاورزان معترض را تایید می‌کند، سخنگوی والی هرات پافشاری دارد که شخص والی، در دیدار با دهقانان معترض، بر پی‌گیری خواست‌های‌شان در مرکز کشور وعده سپرده است.

مجموع پروژه‌های وزارت زراعت که قرار بود در ولایت‌های گوناگون کشور اجرایی شود، حدود ۱۵ هزار پروژه بود، اما بودجه ی این وزارت و طرح تعدیل آن، دو بار از سوی مجلس نمایندگان رد شد و به همین دلیل، کار پروژه‌هایی که در هرات تا ۳۰ درصد پیش رفته است، متوقف شد.

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک کشته شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی در انفجار ماین جان باخت.

وحید الله جمعه زاده سخنگوی والی غزنی می‌گویند که حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت، حوالی ساعت ۳۰:۴ بامداد امروز هدف ماین کنار جاده ای قرار گرفت.

به گفته جمعه‌زاده، در این رویداد فرمانده پولیس ده‌یک با دو سرباز دیگر جان باخته است.

گفته میشود که طالبان مسلح بامداد امروز بالای شماری از پاسگاه های نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله کرده بودند وآقای حبیب الله هنگام بررسی و کنترول جاده‌ی عمومی این ولسوالی، هدف انفجار ماین قرار گرفته است.

طالبان با گرفتن مسوولیت این حمله گفته است که در این رویداد به شمول فرمانده پولیس ده‌یک پنج تن کشته شده اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

به شمول فرماندهان کلیدی ۱۶ طالب مسلح در بغلان و بدخشان کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

در نتیجه درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح در شاهراه بغلان-سمنگان دست کم پانزده جنگجوی این گروه کشته شدند.

فرماندهی پولیس بغلان در خبرنامه ای گفته است که طالبان مسلح روز گذشته در این شاهراه حملات گسترده ای انجام دادند و شاهراه را نیز مسدود کردند.

در خبرنامه آمده است که در نتیجه ضد حمله نیروهای پولیس، امنیت ملی، ارتش ملی و نیروهای ویژه پولیس و حملات هوایی به شمول قاری جمعه گل یک فرمانده طالبان، ۱۵ جنگجوی این گروه کشته شدند و حملات این گروه نیز به عقب زده شده است.

در همین حال، ثناالله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان میگوید که طالبان مسلح روز گذشته بالای منطقه پهندره مربوط ولسوالی یفتل  حمله کردند که با مقامات شدید نیروهای امنیتی مواجه گردیده و طالبان عقب نشینی کردند.

به گفته آقای روحانی در نتیجه این درگیری شمس الله قاضی نام نهاد طالبان کشته و دو تن فرمانده کلیدی این گروه نیز زخم برداشته اند، “خوشبختانه به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است.”

گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این رویداد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

Trending