Connect with us

رویداد های اخیر

ارگ ریاست جمهوری بالای کارمندان وزارت مالیه محدودیت سفر وضع کرد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۳۰, ۱۳۹۹)

ریاست جمهوری دستور داده است که کارمندان وزارت مالیه، تا بست پنجم نمیتوانند بدون هماهنگی با اداره امور به بیرون از کشور سفر کنند.

بر اساس مکتوبی که از اداره امور ریاست جمهوری به وزارت مالیه فرستاده شده، از مقامات وزارت مالیه خواسته شده است تا یک میکانیزم واضح را جهت اجازه سفر کارمندان این وزارت تا بست پنجم را به ریاست جمهور ارایه کند.

در همین حال رییس مجلس نمایندگان نیز میگوید که این مساله نشان دهنده بی اعتباری بزرگ در نهادهای حکومتی و همچنان مداخله در کار نهادهای عدلی و قضایی است.

دیدبان شفافیت افغانستان نیز میگوید که حکومت اقدام مناسب برای مبارزه با فساد اداری در وزارت مالیه انجام نداده و بسیاری اقدامات حکومت غیر قانونی است.

وزارت مالیه  حاضر نشده است تا در مورد این دستور رییس جمهوری و طرزالعمل اجازه نامه سفر کارمندانش صحبت کند.

این در حالی است که  حکومت پیش از این ۶۸ مقام و کارمند این وزارت را به دلیل آنچه سو ظن فساد گفته شده است، ممنوع الخروج کرده بود.

رویداد های اخیر

لاوروف: امارت اسلامی برای ثبات افغانستان تلاش کرده است

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز چهارشنبه (۲۸میزان) در نشست مسکو گفته است که امارت اسلامی برای ثبات افغانستان تلاش‌ کرده است.

درهمین حال وزیر خارجه روسیه در نشست فارمت مسکو گفت که گروه‌های تروریستی از جمله داعش و القاعده به دنبال استفاده از بی‌ثباتی در افغانستان استند.

لاوروف در این باره گفت:”گروه‌های تروریستی متعددی به دنبال سوء استفاده از بی‌ثباتی در افغانستان استند. در درجه اول، گروه داعش و القاعده که بار دیگر سعی می‌کنند سر خود را بلند کرده و حملات مرگ‌بار را در مناطق مختلف کشور انجام دهند.”

به گفته‌ای لاوروف وضعیت افغانستان پس از برقراری توازن جدید قدرت نمی‌توان پایدار توصیف کرد.

وزیر امور خارجه روسیه می‌افزاید که هیچ جایگزنی برای توازن قدرت در افغانستان در آینده قابل پیش‌بینی نیست.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که عدم شناخت رسمی بین‌المللی و مسایل اجتماعی، اقتصادی، مالی و چالش‌های بشردوستانه در افغانستان وجود دارد که امارت اسلامی با آن روبرو است.

همچنان آقای لاوروف از جامعه بین‌المللی خواسته است به افغانستان کمک‌های بشردوستانه ارائه دهند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

زلمی خلیلزاد: افغانستان با ‘آزمون‌‌های بزرگ’ مواجه است

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

زلمی خلیلزاد یک روز پس از کناره گیری‌اش از سمت نماینده‌ای خاص وزارت خارجه‌ای امریکا برای روند مصالحه‌ای افغانستان گفته است که آن کشور با “آزمون‌های بزرگ” مواجه است.

آقای خلیلزاد ناوقت روزگذشته (سه شنبه ۲۷ میزان) در تویت‌های گفته است که “نیروهای امریکایی بیرون شده اند و جنگ برای امریکا پایان یافته است، اما این فصل آخر نیست. افغان‌ها، بشمول اقتصاد و امنیت، آزمون‌های بزرگی در پیش رو دارند.”

آقای خلیلزاد در یک تویت دیگر گفته است که برای صلح افغانستان و منطقه متعهد باقی مانده است.

آقای خلیلزاد دراین باره افزود: “من به امکان صلح و رفاه در افغانستان و به سطح گسترده در منطقه متعهد مانده‌ام. این چیزیست که افغان‌ها بیشتر از ۴۰ سال آروزی آنرا داشته اند. امریکا در کنار آن‌هاست.”

این دپلومات امریکایی‌-افغان تبار، در دو تویت جداگانه‌ای دیگر گفته است که امریکا،‌ جامعه‌ای جهانی و رهبران افغانستان در تعامل باقی خواهند ماند و تقرر تام وست، معاون خود را منحیث جانشین‌اش، خوش آمدید گفته و از همکاران وزارت خارجه، دفاع و ادارات استخباراتی ایالات متحده به خاطر پیش برد فعالیت‌های اش در عرصه‌ای روند صلح افغانستان قدردانی کرده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

هیات امارت اسلامی برای اشتراک در نشست مسکو به روسیه رسید

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

یک هیات بلندپایه امارت اسلامی افغانستان به رهبری ملا عبدالسلام حنفی، معاون صدراعظم افغانستان برای اشتراک در نشست مسکو در باره افغانستان به روسیه رسیده اند.

سفارت روسیه در کابل گفته که است قرار است امروز یک نشست بین‌المللی در باره وضعیت افغانستان برگزار شود.

دریک اعلامیه‌ای این سفارت آمده است که:” اعضای فارمت مسکو بشمول افغانستان، روسیه، چین، پاکستان، ایران، هند، کشورهای آسیایی مرکزی و دیگر کشورها دعوت شده اند.”

خبرنامه همچنان افزده است که دراین نشست شرایط افغانستان، از جمله وضعیت سیاسی داخلی، ضرورت برای تامین بازسازی کشور پس از اختلافات به مفهوم وسیع، غور و بررسی خواهد شد.

قرار است ۱۱ کشور در این نشست شرکت کنند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است