Connect with us

اخبار ساحوی

ادامه کمک های زمستانی بنیاد بیات به صدها نیازمند در کابل

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۲۳, ۱۳۹۸)

بنیاد بیات در ادامه کمک های زمستانی اش به صدها نیازمند در غرب کابل کمک های زمستانی توزیع کرد.

این کمک ها که شامل مواد خوراکی و پوشاکی می شود در دشت برچی شهر کابل توزیع گردیده است.

حاجی اسماعیل معاون بنیاد بیات در مراسم توزیع این کمک ها گفت است که این نهاد همه ساله با رسیدن فصل سرما به خانواده های نیازمند کمک های زمستانی فراهم میکند.

آقای بیات گفته: “به ادامه کمک های زمستانی بنیاد بیات که همه ساله در ایام زمستان توزیع میکنیم. امروز… در غرب کابل آمدیم که یک مقدار مواد غذایی که شامل آرد، روغن، برنج، شکر، لوبیا و نخود و همچنان لباس زمستانی که از قبیل جمپر و کمپل می‌باشد، امروز آمدیم و برای تعدادی از مستحقین آنان توزیع میکنیم.”

در همین حال معاون بنیاد بیات تاکید می‌ورزد که کمک های آنان در مرکز و دیگر ولایات ادامه خواهد یافت و از بازرگانان کشور خواسته است که آنان نیز نیازمندان را کمک کنند.

از سویی هم شماری از باشندگان دشت برچی کابل که این کمک های بنیاد بیات را دریافت کرده اند، می گویند که این بنیاد همه ساله برای نیازمندان کمک می کند و این کمک ها قابل قدر می باشند.

بنیاد خیریه بیات، همه ساله به نیازمندان در سراسر کشور کمک‌هایی را انجام میدهند، که تمام فصل های سال را در برمی گیرد. این بنیاد در کنار این کمک ها ده‌ها مکتب، بیمارستان و کلینیک نیز در شماری از ولایت ها اعمار کرده است.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

همزمان با شدت حمله‌های تهاجمی طالبان، برخی مقام‌های محلی می‌گویند، نیروهای دولتی از حالت دفاعی بیرون شده‌اند و عملیات‌های تهاجمی را ازسر گرفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک کشته شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی در انفجار ماین جان باخت.

وحید الله جمعه زاده سخنگوی والی غزنی می‌گویند که حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت، حوالی ساعت ۳۰:۴ بامداد امروز هدف ماین کنار جاده ای قرار گرفت.

به گفته جمعه‌زاده، در این رویداد فرمانده پولیس ده‌یک با دو سرباز دیگر جان باخته است.

گفته میشود که طالبان مسلح بامداد امروز بالای شماری از پاسگاه های نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله کرده بودند وآقای حبیب الله هنگام بررسی و کنترول جاده‌ی عمومی این ولسوالی، هدف انفجار ماین قرار گرفته است.

طالبان با گرفتن مسوولیت این حمله گفته است که در این رویداد به شمول فرمانده پولیس ده‌یک پنج تن کشته شده اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

به شمول فرماندهان کلیدی ۱۶ طالب مسلح در بغلان و بدخشان کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

در نتیجه درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح در شاهراه بغلان-سمنگان دست کم پانزده جنگجوی این گروه کشته شدند.

فرماندهی پولیس بغلان در خبرنامه ای گفته است که طالبان مسلح روز گذشته در این شاهراه حملات گسترده ای انجام دادند و شاهراه را نیز مسدود کردند.

در خبرنامه آمده است که در نتیجه ضد حمله نیروهای پولیس، امنیت ملی، ارتش ملی و نیروهای ویژه پولیس و حملات هوایی به شمول قاری جمعه گل یک فرمانده طالبان، ۱۵ جنگجوی این گروه کشته شدند و حملات این گروه نیز به عقب زده شده است.

در همین حال، ثناالله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان میگوید که طالبان مسلح روز گذشته بالای منطقه پهندره مربوط ولسوالی یفتل  حمله کردند که با مقامات شدید نیروهای امنیتی مواجه گردیده و طالبان عقب نشینی کردند.

به گفته آقای روحانی در نتیجه این درگیری شمس الله قاضی نام نهاد طالبان کشته و دو تن فرمانده کلیدی این گروه نیز زخم برداشته اند، “خوشبختانه به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است.”

گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این رویداد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

Trending