Connect with us

اخبار ساحوی

ادامه کمک «بنیاد بیات» به نیازمندان در دایکندی

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۳۹۹)

بنیاد بیات برای شماری از خانواده‌های نیازمند در ولایت دایکندی بسته های مواد غذایی کمک کرد.

مسوولان این بنیاد میگویند که آنان مصمم اند تا برای شماری بیشتری از نیازمندان کمک های شان را ادامه دهند.

با گسترش دامنه ی ویروس کرونا در کشور و وضع محدودیت در شماری از ولایت ها،  فقر و ناداری نیز دامن گیر شهروندان کشور شده است.

نعیمی نماینده بنیاد بیات در ولایت دایکندی میگوید: “امروز ما برای فامیل های مستحق یک بوجی آرد ۵۰ کیلویی، یک بوجی برنج و یک پیپ روغن پنج کیلویی توزیع خواهیم داشت.”

خانواده های که این کمک ها را دریافت کرده اند می گویند که این بسته های غذایی در شرایط کنونی می تواند.

 

آنان را تا حدی زیادی کمک کند و از دیگر نهادهای امداد رسان نیز خواهان کمک های بیشتری اند.

شریف باشنده دایکندی میگوید: “از اینکه بنیاد بیات برای ما کمک کرده است تشکری می کنیم، و در همین ماه مبارک رمضان خرچ پیدا کردن هم برای ما بسیار مشکل است.”

مسولان در ولایت دایکندی نیز از کمک های به موقع بنیاد بیات ابراز خرسندی کرده و توزیع این بسته های غذایی را در حل مشکلات کنونی خانواده ها موثر می دانند.

رضا محمدی رییس کار و امور اجتماعی دایکندی میگوید: “ما در کنار تقدیرو تشکری از بنیاد بیات از ایشان خواهشمندیم که کمک های بشردوستانه خود را در دایکندی افزایش بدهند.”

بنیاد بیات همواره در شرایط دشوار با کمک مواد غذایی، ساخت کلنیک ها، کتاب خانه ها، مساجد و شمار دیگر از پروژه های عامه به نیازمندان رسیدگی کرده است.

اخبار ساحوی

نیروهای افغان حمله طالبان در غزنی را به عقب زدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور از عقب زدن حملات طالبان در ولایت غزنی خبر می‌دهد.

این وزارت در اعلامیه ای گفته است که روز گذشته طالبان  در ساحات «شالیز» و «عاشقوال» مربوط مرکز ولایت غزنی بالای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی حمله کردند.

این حملات از سوی نیروهای افغان با شکست رو به رو گردید که در نتیجه ۸ طالب کشته و ۳ تن دیگر شان زخمی شده اند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نیروهای افغان چیزی نگفته است. گروه طالبان نیز در پیوند به این رویداد تا هنوز ابراز نظر نکرده است.

این در حالی است که ظاهرا در روزهای پسین طالبان مسلح بر خلاف توافق دوحه با امریکا برای صلح افغانستان، حملات شان را در شماری از ولایت های کشور افزایش داده اند.

دو روز پیش طالبان مسلح حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت را با ماین کنار جاده ای کشتند. در ولایت قندهار نیز یک موتر مملو از مواد انفجاری را در فرماندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت این انفجار دادند که در نتیجه سه سرباز کشته و ۱۵ تن دیگر زخم برداشت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

دوازده طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۹, ۱۳۹۹)

به شمول یک فرمانده دست کم ۱۲ جنگجوی طالبان در نتیجه درگیری با نیروهای افغان در ولایت پکتیا کشته شدند.

ایمل مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر به آریانانیوز میگوید که طالبان حوالی ساعت ۵ بامداد امروز بالای پاسگاه های نیروهای افغان در روستای شاه محمد ولسوالی زازی آریوب این ولایت حمله کردند.

به گفته مومند در این رویداد به شمول یک فرمانده طالبان به نام اباسین، ۱۰ جنگجوی این گروه کشته و هفت تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

آقای مومند می‌افزاید که در این رویداد به نیروهای افغان آسیبی نرسیده است.

در یک رویداد دیگر، شب گذشته طالبان مسلح بالای نیروهای ارتش که در حال گزمه در ولسوالی سمکنی این ولایت بودند، حمله کردند.

آقای مومند میگوید که در این رویداد دو طالب مسلح به شمول یک شهروند پاکستانی کشته و دو تن دیگر شان زخمی شده اند.

سخنگوی طالبان گفته است که جنگجویان این گروه نیز تلفاتی به نیروهای افغان در ولسوالی زازی آریوب وارد کرده اند. او اما جزییات بیشتر در این مورد نداده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

همزمان با شدت حمله‌های تهاجمی طالبان، برخی مقام‌های محلی می‌گویند، نیروهای دولتی از حالت دفاعی بیرون شده‌اند و عملیات‌های تهاجمی را ازسر گرفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending