Connect with us

اخبار ساحوی

اتهام کشته شدن ده ها غیر نظامی در حمله نیروهای افغان بر پناهگاه طالبان در هلمند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۸)

در پی یک عملیات نیروهای افغان بر یک پناهگاه جنگجویان طالب در ولسوالی موسی قلعه هلمند 40 تن جان باخته و 10 تن دیگر زخمی شده اند.

عملیات شب دوشنبه در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند که در اداره طالبان است انجام شده است.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای گفته است که این عملیات بر ضد طالبان انجام شده که در آن 22 طالب خارجی جان باخته و 14 تن شان بازداشت و یک انبار مهمات آنان از بین برده شده است.

وزارت دفاع گفته است که در میان بازداشت شده گان 5 تروریست پاکستانی و یک بنگله دیشی نیز شامل اند.

اما اعضای شورای ولایتی هلمند می گویند که به اساس معلومات آنان عملیات در یک مراسم عروسی انجام شده و قربانیان آن به شمول زنان و کودکان غیر نظامیان اند.

عبدالمجید آخند زاده عضو شورای ولایتی هلمند می گوید:”دراین عملیات 10 تن زخمی شده اند که به شفاخانه ایمرجنسی انتقال یافتند و 40 تن دیگر به شمول اطفال و زنان کشته شده اند.”

سخنگوی والی هلمند نیز گفته است که این حمله بر گروه طالبان انجام شده که در کنار کشته شدن شماری از طالبان به شمول یک فرمانده آنان به نام فرهاد، 14 تن شان نیز زخمی شده اند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند می گوید: “دیشب نیروهای ویژه عملیاتی را در منطقه تخت پول ولسوالی موسی قلعه انجام  دادند که در این عملیات 14 مخالف مسلح به شمول شهروندان خارجی و اعضای مهم گروه القاعده کشته شده اند. و چهار زن نیز در این عملیات دستگیر شده اند که به زبان اردو حرف می زنند.”

وزارت دفاع ملی گفته است که در مورد ادعای آسیب رسیدن به غیر نظامیان بررسی می کنند و نتایج آن را با مردم شریک خواهند ساخت.

یک سخنگوی ماموریت حمایت قاطع در کابل ادعای تلفات بلند غیر نظامیان را در این حمله رد می کند و می گوید به باور آنها فقط دو غیر نطامی در این حمله کشته شده است.

به گفته وی ادعای تلفات بلند غیر نظامیان پروپاگند طالبان است و می افزاید که این حمله بر مراسم عروسی صورت نگرفته است.

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ ۶ غیرنظامی جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۲, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار ماین کنار جاده ای در ولایت غزنی شش غیرنظامی کشته و هشت تن دیگر زخم برداشته اند.

واحدالله جمعه‌زاده سخنگوی والی غزنی به آریانانیوز میگوید که این رویداد پس از چاشت روز گذشته زمانی رخ داده است که یک موتر حامل افراد ملکی در ولسوالی جغتو این ولایت با ماین کنار جاده ای برخورد.

این رویداد در دره قیاق – دره ای که مردم آن را به دلیل حضور گسترده طالبان دره مرگ می‌نامند – رخ داده است.

آقای جمعه‌زاده افزده است که این ماین از سوی گروه طالبان جا سازی شده بود که در نتیجه انفجار آن “به شمول زنان و کودکان شش تن شهید و هشت تن دیگر زخم برداشته اند.”

وی تاکید کرده است که تمامی زخمیان این رویداد به بیمارستان انتقال داده شده اند.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

گفته میشود که طالبان همواره افراد ملکی و نظامیان را در دره قیاق ولسوالی جغتوی ولایت غزنی مورد هدف قرار میدهند تا حضور گسترده ای شان در این ولسوالی را نشان دهند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

به عقب زدن حمله طالبان در فاریاب؛ ۱۴ جنگجوی این گروه کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۲, ۱۳۹۹)

نیروهای افغان حمله طالبان در ولایت فاریاب را به عقب زدند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در اعلامیه ای میگوید که طالبان مسلح پس از چاشت روز گذشته بالای نیروهای افغان در ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب حمله کردند.

در اعلامیه آمده است که این حمله با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مواجه شد.

بر اساس اعلامیه، در این رویداد ۱۴ جنگجوی طالبان به شمول حاجی ناصر پدر ولسوالی نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی شیرن تگاب کشته شدند.

همچنان یازده طالب مسلح دیگر به شول ملا زرقاوی فرمانده قطعه سرخ این گروه زخم برداشته اند.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

نیروهای افغان حمله طالبان در غزنی را به عقب زدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور از عقب زدن حملات طالبان در ولایت غزنی خبر می‌دهد.

این وزارت در اعلامیه ای گفته است که روز گذشته طالبان  در ساحات «شالیز» و «عاشقوال» مربوط مرکز ولایت غزنی بالای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی حمله کردند.

این حملات از سوی نیروهای افغان با شکست رو به رو گردید که در نتیجه ۸ طالب کشته و ۳ تن دیگر شان زخمی شده اند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نیروهای افغان چیزی نگفته است. گروه طالبان نیز در پیوند به این رویداد تا هنوز ابراز نظر نکرده است.

این در حالی است که ظاهرا در روزهای پسین طالبان مسلح بر خلاف توافق دوحه با امریکا برای صلح افغانستان، حملات شان را در شماری از ولایت های کشور افزایش داده اند.

دو روز پیش طالبان مسلح حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت را با ماین کنار جاده ای کشتند. در ولایت قندهار نیز یک موتر مملو از مواد انفجاری را در فرماندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت این انفجار دادند که در نتیجه سه سرباز کشته و ۱۵ تن دیگر زخم برداشت.

به خواندن ادامه دهید

Trending