Connect with us

تجارت

اترا: شرکت‌های مخابراتی بدون رضایت مشتریان کسی را شریک خدمات خود نسازند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۳۹۷)

 شرکت‌های مخابراتی حق ندارند تا بدون رضایت مشتریان، بسته‌های مخابراتی و انترنتی را به گونه خودکار فعال سازند.

مسوولان در اداره ی تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) می‌گویند که  در یک ماه گذشته بیش از شش هزار شکایت از سوی شهروندان به خاطر پایین بودن کیفیت، افزایش بهای خدمات، فعال شدن بسته‌های خدمات مخابراتی به گونه ی خودکار و همچنان اضافه ستانی از کارت‌های مصرفی تیلفون از سوی شرکت‌های مخابراتی، ثبت این نهاد شده است.

نجیب الله عزیزی، رییس اداره ی تنطیم خدمات مخابراتی می‌گوید: “اداره اترا به تمام شرکت های مخابراتی، بر تمام شرکت های که خدمات افزون بر خدمت را اریه می‌دارند، به آنها هدایت داده شده که از این به بعد دو چیز اصلاٌ امکان ندارد، اول، بدون رضایت مشترک هیج کسی حق ندارد که کسی را شریک به برنامه خود بسازد. دوم، همچنان شرکت ها طریقه غیر مشترک شدن مردم را در برنامه شان زمانی‌که آنرا شریک می‌سازند به وضاحت بیان بدارند.”

با این حال، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از چندی به اینسو، اعتراضی را زیر نام اترا کجاست از طریق شبکه‌های مخابراتی به راه انداخته اند که این مساله سبب اقدام به این موضوع از سوی اداره تنظیم خدمات مخابراتی  شده است.

اقزون بر این، مسؤولان اداره ی اترا می گویند، به دلیل افزایش تهدیدهای امنیتی، بیش از ۴۳ ولسوالی در کشور از چند سال بدینسو، از پوشش خدمات مخابراتی محروم مانده و نیز، در بسیاری از ولسوالی های دیگر، خدمات مخابراتی به گونه ی محدود عرضه می‌شود .

آقای عزیزی می‌گوید: “با اظهار تاسف برایتان گفته میتوانم که بنا بر تهدیدات در چهل وسه ولسوالی در کشور اصلا خدمات مخابراتی وجود ندارد.”

بر بنیاد راه‌کار تازه ی اداره ی تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان، قرار است تا دو سال دیگر، هزینه ی بسته های مخابراتی در کشور تا پنجاه درصد کاهش یابد و نیز با جلب سرمایه گذاری‌های بیشتر در این بخش، درآمدهای حکومت از خدمات مخابراتی سالانه به یک میلیارد دالر افزایش خواهد یافت.

تجارت

افزایش درآمد شرکت تنسنت به دلیل تقاضای بالای بازی های ویدیویی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۲۲, ۱۳۹۹)

تنسنت، شرکت بزرگ تولید بازی های ویدیویی و برنامه های اجتماعی چین اعلام کرده است که درآمد های ربع دوم این شرکت ۳۷ درصد افزایش یافته است.

این افزایش در ارقام درآمد های تنسنت، بالاتر از رقم پیشبینی شده در بازار است. تنسنت افزایش درآمد هایش را مدیون شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن اکثر مردم دانسته است.

درآمد های بازی های آنلاین که یک سوم فروش مجموعی این شرکت را شکل میدهد، در این ربع ۴۰ درصد رشد کرده است. از دلایل عمده ی این افزایش میتوان به بازی هایی مثل «Peacekeeper Elite» و «Honour of Kings» اشاره کرد. پررنگ شدن این بازی ها کارزار بازی های کمپیوتری را تحت الشعاع قرار داده است.

درآمد های شبکه های اجتماعی مثل «fintech»، خدمات تجارتی و تبلیغات اجتماعی هم تقریبا ۳۰ درصد رشد داشته است.

با این حال، درآمدهای تبلیغاتی رسانه ای در نتیجه تقاضای ضعیف تبلیغات برند در میان فضای کاری چالش برانگیز ۲۵٪ کاهش یافت و تولید و انتشار مطالب به تاخیر افتاد.

بزرگترین شرکت بازی های ویدیویی در جهان، ۳۳.۱ میلیارد یوان (۴.۸ میلیارد دالر) سود برای سه ماه تا ماه جون داشته است. بر اساس معلومات از «Refinitiv»، درآمد های این شرکت بیشتر از پیش بینی میانگین تحلیلگران (۲۷.۵۶) میلیارد یوان بوده است.

رشد ۲۹ درصدی این شرکت به ۱۱۴.۸۸ میلیارد یوان رسید بیشتر از پیشبینی های بازار که ۱۱۲.۷۶ میلیارد یوان بوده است.

این داده ها چند روز بعد از آن آمد که ایالات متحده امریکا اعلام کرد که این کشور برنامه «Wechat-related transactions» را در این کشور مسدود خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

بخش خصوصی: صلح در کشور فرصت سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۲۱, ۱۳۹۹)

با تامین صلح در کشور، فعالیت های اقتصادی به ویژه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور افزایش خواهد یافت.

سکتور خصوصی می گوید که ظرفیت های زیاد، سرمایه گذاری در افغانستان وجود دارد، اما جنگ باعث شده است تا از این فرصت ها استفاده صورت نگیرد.

اتاق تجارت و سرمایه گذاری کشور می گوید که طرف های درگیر جنگ باید از فرصت پیش آمده استفاده کند، تا وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.

خان‌جان الکوزی عضو اتاق تجارت و سرمایه گذاری میگوید: “ما از فیصله لویه جرگه در مورد آزادی زندانیان طالب استقبال می کنیم، این مساله می تواند به رشد اقتصادی کشور تاثیر مثبت وارد کند”.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور فرمان رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان را امضا کرده است.

مراسم امضای این فرمان شام امروز در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد که “در آن معاونین ریاست جمهوری، قاضی القضات و رییس ستره محکمه، مشاور امنیت ملی، رییس عمومی ادارۀ امور، رئیس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری و رئیس هیات مذاکره کنندۀ دولت افغانستان، حضور داشتند.”

روز یکشنبه لویه جرگه مشورتی صلح به رییس جمهوری پیشنهاد کردند که این ۴۰۰ زندانی طالبان آزاد شود که در میان آن طراحان خونین ترین حملات در کشور نیز شامل اند.

در ماه فبروری توافقی میان امریکا و طالبان در دوحه به امضا رسید که رهایی زندانیان طالبان پیشرطی برای آغاز مذاکره میان افغان ها تعیین شده است.

طالبان نیز در هفته های پسین همواره تاکید کردند که پس از رهای ۵۰۰۰ زندانی این گروه از بند حکومت، وارد مذاکرات میان افغان ها خواهند شد.

حکومت گفته است که گفتگوهای میان افغان‌ها قرار است در روز یکشنبه در دوحه برگزار شود. هیات حکومت نیز قرار است روز چهارشنبه کابل را به مقصد قطر ترک خواهند کرد.

در همین حال مسوولان در اتاق معادن و صنایع کشور نیز تاکید دارد که با تامین صلح در افغانستان، سرمایه گذاری ها در افغانستان افزایش خواهد یافت.

سخی احمد پیمان معاون اتاق معادن و صنابع گفته است: ” با رهایی زندانیان، امیدواری های ما این است تا گفتگوهای میان افغانها آغاز شود، زیرا با این کار زمینه سرمایه گذاری در کشور افزیاش می یابد”.

بازرگان می گویند که تامین صلح واقعی و دایمی در کشور، باعث زمینه های کاریابی می شود. آگاهان اقتصادی نیز از فرصت به وجود آمده صلح، برای رشد اقتصادی خوشبین اند.

حکیم الله صدیقی آگاه امور اقتصادی گفته است: “دو طرف جنگ باید، از فرصت موجود برای ثبات و رشد اقتصادی کشور استفاده کنند، تا زمینه های اقتصادی افزایش یابد”.

به گفته ی آگاهان، با تامین صلح در کشور، در بخش های معادن، کشاورزی، خدماتی، انرژی و تولیدات به اندازه زیاد سرمایه گذاری خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

شرکت مخابراتی «ام تی ان» فعالیت اش در افغانستان و خاورمیانه را متوقف می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۶, ۱۳۹۹)

شرکت مخابراتی «ام تی ان» فعالیت خود را در خاورمیانه و افغانستان متوقف می کند. مسوولان ام تی ان گفته اند که فعالیت خود را در کشور های افریقایی متمرکز می‌کنند.

ام تی ان در اعلامیه ای گفته است که: “تصمیم گرفته است كه وسعت کاری خود را کوچکتر کند و روی استراتژی پان-افریقایی خود تمركز كند، بنابراین دارایی های خود را از خاورمیانه به طور مرتب و در درازمدت خارج خواهد کرد.”

این شرکت گفته است که آماده است ۷۵ فیصد سهام خود را در حوزه سوریه بفرشد. راب شوتر، مدیرعامل ام تی ان، در تماسی با خبرنگاران گفت است که این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره به « TeleInvest» شریک ۲۵ درصدی سوری اش است.

آقای شاتر گفت که تمرکز اولیه بر خروج از عملیات این کشور در سوریه، یمن و افغانستان خواهد بود. با این حال، این شرکت قصد دارد ۴۹ درصد سهام خود در ایرانسیل را نیز به فروش برساند.

گزارش ها مبنی بر خروج ام تی ان از از خاورمیانه و افغانستان پس از آن مطرح شده است که شکایتی علیه این شرکت مبنی بر حمایت ام تی ان از گروه های هراس افگنی در امریکا درج شده است.

از طرف اعضای سرویس آمریکایی، غیرنظامیان و خانواده های آنها که در افغانستان کشته یا زخمی شده اند تشکیل شده ، این شکایت ادعا می کند که MTN بیش از 100 میلیون دلار به القاعده و طالبان پرداخت کرده است تا برج های آن نابود نشوند.

این دادخواست در مورد سربازان امریکایی، غیرنظامیان و خانواده آنان که در افغانستان کشته و زخمی شده اند، درج شده است. در دادخواست آمده است که شرکت ام تی ان را متهم کرده که ۱۰۰ میلیون دالر به القاعده و طالبان داده است تا آنان پایه های مخابراتی این شرکت را ویران نکنند.

در دادخواست آمده است که شرکت ام تی ان شبانه آنتن هایش را خاموش میکند که این کار مانع عملیات اطلاعاتی امریکا میشود.

اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان(اترا) می گوید که تا کنون این مساله به گونه رسمی با این اداره شریک ساخته نشده است و اگر ام تی ان چنین برنامه ای هم داشته باشد، عملی کردن آن چندین سال را در بر میگیرد.

شرکت مخابراتی ام تن ان، هشتمین شرکت مخابراتی بزرگ در جهان است که گفته می شود در سراسر جهان بیش از ۲۴۰ میلیون مشترک دارد.

به خواندن ادامه دهید

Trending