Connect with us

کوید۱۹

آزمایش کرونا سخنگوی وزارت خارجه امریکا مثبت اعلام شد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۶, ۱۴۰۰)

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا بعد از ظهر دوشنبه (۵میزان) در پیامی توئیتری اعلام کرد که به کووید-۱۹ مبتلا شده است.

وی نگاشته است که:”صبح امروز برای اولین بار علائم [کووید-۱۹] را تجربه کردم و مدت کوتاهی پس از آن نتیجه آزمایش کووید-۱۹ من مثبت اعلام شد. من ۱۰ روز آینده را در قرنطینه خواهم بود.”

وی در ادامه نوشته است:”من احساس بیماری خفیفی دارم، اما به لطف واکسن‌های ایمن و مؤثر از بیماری شدید در امان مانده‌ام و قدردان آن هستم.”

آزمایش پرایس درحالی مثبت شده که او چند روز گذشته را همراه با وزیر خارجه و دیگر مقام‌های رسمی امریکا و دیگر کشورهای جهان، در مجمع عمومی سازمان ملل سپری کرده است.

وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که تست آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده پس از مثبت شدن آزمایش پرایس، منفی بوده است.

کوید۱۹

هشدار مقام‌‌ها از  احتمال شیوع موج چهارم ویروس کرونا در افغانستان

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۴, ۱۴۰۰)

مقام‌های صحی در حالی از احتمال شیوع موج چهارم ویروس کرونا در کشور هشدار میدهند که امکانات تداوی در شفاخانه افغان جاپان هر روز به حد اقل میرسد.

رییس شفاخانه افغان جاپان میگوید که به تازه‌‌گی ۳۵ مریض وخیم کرونا از ولایت‌‌های غزنی و دایکندی به این شفاخانه منتقل شده اند.

او افزوده که امکانات تداوی بیماران کرونا در این شفاخانه هر روز به حداقل می رسد.

زلمی ریشتین، رییس شفاخانه افغان جاپان، در این باره گفت:” وضعیت را که ما مشاهده می‌کنیم روز به روز درحالی افزایش است. همین گونه روزهای پیش سمپل می‌گرفتم کم بود و در این روزها تا ۲۰ درصد افزایش یافته است و بیشتر مریضان ما در این روزها تست شان مثبت می باشد.”

در همین حال، داکتران شفاخانه افغان جاپان از نبود بودجه لازم برای تکمیل تجهیزات صحی نگرانی میکنند.

آنها می‌افزایند که در کنار این مشکلات حقوق سه ماه شان نیز پرداخت نشده اند.

سحر، داکتر شاخانه افغان جاپان، در این باره گفت:” داکتران شفاخانه افغان جاپان می‌گویند سال گذشته در همین وقت موج سوم کرونا انتشار پیدا کرده بود که تلفات زیاد انسانی را به همراه داشت آنان تاکید دارند که با این امکانات کمی که دارند نمیتوانند به موچ چهارم رسیده‌گی کنند.”

سازمان جهانی صحت از آغاز اکتوبر تاکنون ۳۲ رویداد مثبت این ویروس را در افغانستان گزارش کرده است.

بر اساس آخرین آمار سازمان جهانی صحت از آغاز همه‌ گیری ویروس کرونا تاکنون شمار مجموعی مبتلایان بیماری کرونا به ۱۵۵ هزار و ۸۹۱ تن رسیده که از این میان ۷۲۴۹ تن جان باخته اند.

قیام الدین، داکتر شفاخانه افغان جاپان، در این باره گفت:” از یک سو وسایل طبی از قبیل دوا و چیزهای دیگری که مورد ضرورت شفاخانه است بخاطریکه ما تدابیر کلی به موج چهارم ویروس کرونا داشته باشیم نداریم.”

این درحالی است که سازمان جهانی صحت در آخرین گزارش خود در باره افغانستان از شیوع بیشتر ویروس کرونا و هچنان ضایع شدن واکسین کرونا موجود در افغانستان خبر داده است.

این سازمان گفته است که ۱.۶ میلیون دوز واکسین کرونا در افغانستان موجود است که اگر زود مصرف نشود، ضایع خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

سازمان صحت: تا ۱۸۰ هزار کارمند صحی مبتلا به کرونا جان باخته اند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۳۰, ۱۴۰۰)

سازمان جهانی صحت روز گذشته (پنجشنبه، ۲۹ میزان) گفته که از سال ۲۰۲۰ تا ماه می سال روان میلادی میان ۸۰ تا ۱۸۰ هزار کارمند صحی در سراسر جهان از بهر مبتلا شدن به ویروس کرونا جان باخته اند.

بر بنیاد آمار این سازمان تا ماه می سال روان میلادی  حدود ۳،۴۵ میلیون تن مبتلا به این ویروس جان باخته اند.

سازمان جهانی صحت افزوده که این آمار ۶۰ درصدر کمتر از آمار واقعی است.

تدروس ادهانوم قبریسوس، رییس سازمان جهانی صحت، در جینوا برای خبرنگاران گفته که ” ستون فقرات سیستم صحی قوی بشری آن  است.”

وی افزوده :” ویروس کرونا یک ثبوت قوی است که چقدر ما توانستیم بر آن مردان و زنان [کارمندان صحی] تکیه کنیم. و همچنان نشان میدهد که همه ما چقدر آسیب پذیر استیم وقتی افرادی که از ما حفاظت میکنند خودشان بدون حفاظت استند.”

این سازمان افزوده که بر علاوه مبتلا شدن به ویروس کرونا شماری دیگری از کارمندان صحی از اضطراب و خستگی رنج میبرند.

 این سازمان از رهبران جهان خواسته تا در باره دسترسی به واکسین کرونا و اولویت قرار دادن کارمندان صحی توجه جدی کنند.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

رویدادهای ویروس کرونا در امریکا از مرز ۴۴ میلیون گذشت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱۷, ۱۴۰۰)

به اساس آمار  پوهنتون جان هاپکنس رویدادهای مثبت ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده امریکا به ۴۴.۲ میلیون رویداد رسیده است.

این پوهنتون افزوده که آمار جان باخته‌گان ناشی از این ویروس به ۷۱۲ هزار تن رسیده است.

گزارش‌ها میگویند که شیوع  ویروس کرونا در ایالت آلاسکا امریکا افزایش یافته و مراکز صحی با کمبود دارو و دیگر تجهیزات طبی روبرو شده است.

گزارش‌ها می افزایند که در دو هفته گذشته شماری رویدادهای مثبت ویروس کرونا در این ایالت سه چند نسبت به گذشته افزایش یافته و بیشترین کسانی به این ویروس مبتلا میشوند که واکسین کرونا را دریافت نکرده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است