Connect with us

رویداد های اخیر

آریانانیوز، خبرهای دری، ۲۷ قوس ۱۳۹۶

Avatar

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

وزارت خارجه از پیگیری حادثه آتش گرفتن موتر حامل افغانها در ایران خبر میدهد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۷, ۱۳۹۹)

وزارت امور خارجه افغانستان در یک خبرنامه اظهار داشته است که حادثه آتش گرفتن موتر حامل اتباع افغان در شهر یزد ایران را به طور جدی مورد بررسی قرار داده است.

دراین خبرنامه به نقل گزارشات ابتدایی می نگارد که از اثر به آتش کشیدن این موتر، سه تن از اتباع افغان کشته، چهار تن مجروح و تعدادی هم مفقود شده اند.

خبرنامه می افزاید که احمد ترحمی بهابادی، معاون سیاسی ولایت یزد ایران، گزارشات در باره شلیک نیروی های پولیس ایران بر موتر حامل اتباع افغان را تایید نموده و گفته است که این موتر به دلیل سرعت زیاد و برخورد شدید با موانع ریل کنار جاده، آتش گرفته است.

همچنان درین خبرنامه آمده است که سفیر افغانستان مقیم تهران روز جمعه به شهر یزد رسیده تا عوامل و چگونگی این حادثه را از نزدیک تحقیق و بررسی نماید.

وزارت خارجه افغانستان طی این خبرنامه اطمینان داده است که با بدست آوردن نتایج تحقیقات و ارزیابی، اقدامات بعدی را با جانب ایران تصمیم خواهد گرفت.

قابل یادآوریست که در حدود یک ماه قبل نیز گزارش‌ها حاکی از آن بود که نیروهای مرزی ایران تعدادی از پناه ‌جویان افغان را در دریای هریرود انداخته و کشته بودند که درین مورد نیز یک هیئت مشترک از سوی حکومت افغانستان و ایران تشکیل داده شده تا موضوع را بررسی نمایند؛ اما تاکنون نتیجه آن معلوم نگردیده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

زمان برگزاری بازی های تیم ملی فوتبال افغانستان مشخص شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۷, ۱۳۹۹)

زمان بازی های عقب افتاده تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین مشخص شد.

بر اساس اعلامیه کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است تیم ملی فوتبال افغانستان به تاریخ ۱۷ میزان سال روان به مصاف بنگلادیش و ۲۲ میزان در برابر عمان بایستد.

این دو دیدار تیم ملی فوتبال کشور قرار بود در ماه حمل امسال برگزار گردد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

این در حالیست که فدراسیون فوتبال افغانستان از پیوستن امیر محمد با تیم ملی خبر داد.

بر بنیاد خبرنامه فدراسیون فوتبال افغانستان، امیر محمد مهاجم ۲۴ ساله ی تیم “لجیون دینامو” در لیگ یک روسیه برای دو مسابقه پیش رو در مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا، تیم ملی کشور را همراهی خواهد کرد.

قابل یادآوریست که امیر محمد سال گذشته به تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شده بود اما بنابر قوانین که در لیگ یک روسیه وضع شده و برای بازیکنان که دارای تابعیت روسی هستند اجازه داده نمیشود تا برای کشور دیگری بازی کنند، نتوانست پیراهن تیم ملی فوتبال افغانستان را بر تن نماید.

بدین اساس امیر محمد اکنون تصمیم گرفته است که از لیگ روسیه جدا شود تا فرصت بازی کردن برای افغانستان را بدست بیاورد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

در انفجار ماین کنار جاده‌ای در بدخشان ۱۱ پولیس محلی جان باختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۷, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار ماین کنار جاده ای در ولایت بدخشان ۱۱ پولیس محلی جان باختند.

ثنالله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان میگوید که این رویداد حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته در روستای درخوان ولسوالی خاش این ولایت رخ داده است.

به گفته وی در این رویداد فرمانده مزاری – یک فرمانده پولیس محلی – با ۱۰ سرباز تحت امرش جان باختند.

آقای روحانی میگوید که موتر حامل مزاری زمانی با ماین کنار جاده ای برخورد کرد برای کمک به نیروهای امنیتی به یک پاسگاه میرفتند.

سخنگوی پولیس بدخشان می افزاید که در درگیری میان طالبان مسلح و پولیس های محلی حمید الله ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی خاش با دو فرد زیر امرش در روستای درخوان کشته شده است.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

بدخشان از جمله ولایت های ناامن کشور است که گروه‌های طالبان، القاعده و داعش در شماری از ولسوالی های آن فعالیت گسترده دارند.

به خواندن ادامه دهید

Trending