Connect with us

اخبار ویژه

آتش سوزی در بزرگترین اردوگاه مهاجران در یونان؛ هزاران نفر بی سرپناه شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

Reuters
(Last Updated On: سپتامبر 9, 2020)

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) روز چهارشنبه گفت که شب گذشته در مرکز جنجالی پذیرش و شناسایی «موریا» در جزیره لسوس یونان آتش سوزی رخ داد و بیش از ۸۰ درصد این مرکز را از بین برده است.

این نهاد افزوده است که گزارش های اولیه نشان میدهد که این رویداد تلفاتی در پی نداشته است. اما ۱۲۶۰۰ مهاجر بی سرپناه شده اند.

آنتونیو ویتورینو مدیر کل سازمان مهاجرت گفته است: “این فاجعه ویرانگر با چالش های موجود به دلیل ازدحام جمعیت و کووید-۱۹ شرایط موریا را سخت تر کرده است.”

ویتورینو افزوده است: “ما برای حمایت از مقامات یونانی و مهاجران و پناهندگان آسیب دیده، برای اطمینان از مراقبت و ایمنی فوری آنها، هر کاری که می توانیم انجام می دهیم. ما روی راه حل های دراز مدت نیز کار می کنیم.”

سازمان مهاجرت اعلام کرده است که برای حمایت فوری از مقامات و افراد آسیب دیده، به ویژه کودکان بی سرپرست، بسیج می شود.

این سازمان به همراه سایر گروه ها متعهد است که ۴۰۰ کودک بی سرپرست را از لسوس به مراکز مناسب در این کشور منتقل کند.

در همین حال آتن در لسوس حالت اضطرار اعلام کرده است و برای برقراری نظم نیروهای پولیس را در ساحه اعزام کرده است.

جورج كوموتساكوس معاون وزیر مهاجرت یونان گفته است كه حدود ۳۰۰۰ مهاجر به طور موقت در خیمه ها اسکان داده میشوند تا حکومت سرپناه جایگزین برای آنان مهیا کند.

تا هنوز علت آتش سوزی روشن نیست اما مقام های یونان در حال بررسی اند که آیا این آتش سوزی عمدی بوده است یا خیر.

اخبار ویژه

ادامه عملیات در هلمند؛ ولسوال نام‌نهاد طالبان کشته شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 28, 2020)

در جریان یک عملیات نیروهای افغان در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند به شمول ولسوال نام‌نهاد طالبان برای این ولسوالی دست کم ۳۸ جنگجوی طالبان کشته شدند.

دفتر رسانه‌ای ولایت هلمند در اعلامیه ای گفته است که در عملیات پاکسازی نیروهای افغان در راه لشکرگاه-نادعلی «ملا شاولی» ولسوال نام‌نهاد طالبان برای نادعلی کشته شده است.

در همین حال وزارت دفاع کشور در اعلامیه ای گفته است که ملا شاولی در یک حمله هوایی در این ولسوالی کشته شده است.

به گفته این وزارت، شاولی جنگ علیه نیروهای افغان را در شماری از مناطق هلمند رهبری میکرده است.

در اعلامیه آمده است: ” قوای هوایی امروز یک مخفی گاه طالبان را در ولسوالی نادعلی هدف قراردادند که در نتیجه «ملاشاه ولی» کسی که جنگ طالبان را در «چاه انجیر» و «باباجی» رهبری می کرد، همراه با ۳ تن از جنگجویانش کشته شدند.”

گروه طالبان تا هنوز در مورد کشته شدن شاولی چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

گفتگوی اتمر و قریشی در مورد نقش پاکستان در روند صلح افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 28, 2020)

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه کشور با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، تیلفونی در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کرده است.

وزارت خارجه کشور در اعلامیه ای گفته است: “آنها در مورد آخرین پیشرفت ها در گفتگوهای صلح افغانستان و همکاری های مشترک در این راستا به ویژه نقشی که پاکستان برای از سر گیری مذاکرات و حل چالش ها فرا راه آن، کاهش خشونت و آتش‌بس فراگیر، میتواند بازی کند، گفتگو کرده اند.”

این فراخوان در حالی است که خشونت در سراسر کشور افزایش یافته و مذاکرات صلح در دوحه متوقف شده است.

روز سه‌شنبه نیز چهار عضو هیات مذاکره کننده حکومت به کابل برگشتند که پرسش هایی در مورد آینده این مذاکرات را ایجاد کرده است.

از ۱۲ سپتامبر سال روان میلادی تا به امروز هیات های مذاکره کننده حکومت و طالبان ۱۰ بار با هم دیدار داشته اند اما به دلیل اختلاف نظر در مورد برخی از موارد فقط در وضع قوانین اساسی، پیشرفت چندانی حاصل نشده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

سازمان همکاری‌های اسلامی از طرف‌های جنگ خواسته است آتش‌بس فوری اعلام کنند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 28, 2020)

سازمان همکاری‌های اسلامی روز گذشته (سه شنبه، ۶عقرب) از طرف‌های درگیر در جنگ افغانستان خواست که خشونت‌ها را کاهش داده و با اعلام آتش‌بس فوری، برای موفقیت گفتگوهای صلح میان افغان‌ها متوقف شده، تمرکز کنند.

این سازمان، گفتگو را تنها راهی برای دستیابی به صلح و سازش در افغانستان دانسته است.

یوسف بن احمد العثمین دبیر کل این سازمان با محکوک کردن حمله پسین در کابل که منجر به تلفات زنان و کودکان شده، از تمام جوانب خواسته است که خشونتها را کاهش دهند، یک آتش‌بس فوری را اعلام کنند و به گفتگو بپردازند و این تنها راه دستیابی به صلح فراگیر و صلح پایدار در افغانستان است.

همچنان دبیر کل این سازمان در این اعلامیه ای به ابتکارات و تلاش‌های این سازمان برای تامین صلح پایدار به رهبری و مالکیت افغان‌ها اشاره کرده است.

افزون بر این، او قطعنامه‌های تصویب شده در نشست‌های اسلامی و شورای وزیران خارجه و همچنان بیانیه‌ی کنفرانس بین المللی علما در مکه را که خواستار گفتگو و صلح بر اساس ارزش‌های اسلامی در افغانستان شده بودند، با اهمیت خوانده است.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending