خبرهای تازه

نود و هفت تن از جنرالان ارتش ملی به تقاعد سوق داده می شوند – رئیس جمهور

(Last Updated On: دسامبر 29, 2014)

GHANI _28_12 2014_DARI_SOT.avi_snapshot_00.50_[2014.12.29_14.01.57]

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور در سفرش به ولایت هرات گفته است که نزدیک به صد تن از جنرالان ارتش ملی به تقاعد سوق داده می شوند.

رئیس جمهور این اقدام را بخشی از اصلاحات گسترده در صفوف نیروهای امنیتی خوانده و می گوید، از آغاز کار حکومت وحدت ملی تاکنون ۱۵ تن از جنرالان به تقاعد سوق داده شده‌اند، ما اصلاحات گسترده‌ای در صفوف نیروهای امنیتی آغاز می‌کنیم و این نیروها با خروج نیروهای ناتو باید توانایی تامین امنیت کشور را داشته باشند.

اکنون پرسشی های مطرح میشود که آیا با تقاعد شدن این جنرالان اصلاحات خواهد آمد؟

آیا با رفتن این فرماندهان نظامی خلای امنیتی ببار نخواهد آمد و مخالفان مسلح تقویت نخواهند شد؟

برخی از آگاهان نظامی با انتقاد می گویند که حرکت آقای غنی خلای امنیتی را به میان می آورد.

جنرال عتیق الله امرخیل یک تن از آگاهان امور نظامی می گوید،کاری که بدون درنظر داشت شرایط صورت میگیرد نتیجه خوب نمی داشته باشد، در بین این 97 یا 92 تن جنرال اشخاصی مسلکی، با تجربه خواهند بود که می توانند به افغانستان بسیار مفید ثابت شوند.

اما برخی از شهروندان پایتخت معتقد اند که هنوز کشور در حالت جنگ است و آوردن این چنین تغییرات گسترده روحیه نیرو های امنیتی را تضعیف خواهد کرد.

تقاعد جنرالان ارتش در حالی مطرح میشود که قرار است تا سه روز دیگر نیروهای افغان به گونه مستقلانه و به دور از حمایت نظامی نیروهای بین المللی، مسوولیت امنیتی سراسر کشور را به پیش ببرند و در نبرد با مخالفان به تنهایی بجنگند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات روند تفتیش و بازشماری آراء را متوقف کرد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019) کمیسیون مستقل انتخابات، با صدور فیصله نامه‌ی، امروز چهارشنبه …