خبرهای تازه

ولسوال خواجه عمری ولایت غزنی در حمله طالبان جان باخت

(Last Updated On: آوریل 12, 2018)

در حمله گروهی طالبان مسلح بر ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی بشمول ولسوال و مدیر امنیت این ولسوالی ۱۴ نظامی نیز جان باخته اند و هفت پولیس زخمی شده است.

طالبان حوالی ساعت ۲ صبح روز پنجشنبه نخست بر پاسگاه های نزدیک به ولسوالی خواجه عمری یورش بردند و پس از تصرف این پاسگاه ها وارد ساختمان ولسوالی شدند و آن را به آتش کشیدند.

رمضان علی محسنی، آمر امنیت فرماندهی پولیس غزنی می گوید که بشمول «علی شمس دوست» ولسوال خواجه عمری، مدیر امنیت این ولسوالی همراه با پنج سربازش جان باخته و هفت سرباز پولیس زخمی شده اند.

فرماندهی پولیس ولایت غزنی می گوید که نیروهای امنیتی هم حمله طالبان را بی پاسخ نمانده اند.

بگفته آقای محسنی در حمله هوایی نظامیان بر طالبان مسلح دست کم 45 طالب مسلح کشته شدند.

باشندگان محل می گویند طالبان با استفاده از وسایط شخصی مردم جسد هایشان را انتقال دادند اما نیروهای کمکی به موقع به محل نرسیدند.

غفران، باشنده ولسوالی خواجه عمری به آریانانیوز گفت: “حکومت ناوقت رسید، از دولت خواهش می کنم که در این حالت زودتر تصمیم بگیرند، طیاره دارند، تانگ دارند از آنها استفاده کنند.”

اما پولیس غزنی علت دیر رسیدن نیروهای کمکی را کمین طالبان در مسیر غزنی الی ولسوالی خواجه عمری عنوان می کند. زیرا طالبان این مسیر را ماین گذاری کرده که در نتیجه به نیروهای کمکی نیز تلفات وارد شده است.

آقای محسنی در مورد گفت: “ما به کمین دشمن مواجه شدیم، دشمن سرک را ماین گذاری کرده بود.”

سمیع الله شریفی، رئیس شورای انکشافی ولسوالی خواجه عمری می افزاید که “متاسفانه بارها صدای دادخواهی خود را به مقام های محترم بلند کردیم، با والی صاحب ولایت غزنی، قومندان صاحب امنیه، رئیس صاحب امنیت و معین صاحب امنیتی وزارت داخله اما صدای ما را نشنیدند. ما در قسمت تجهیزات و مهمات در ولسوالی کمبود داریم درحالیکه از چهارسو با ولسوالی های ناامن هم مرز هستیم.”

سجادی، یکی دیگر از باشنده گان محل بیان داشت: “این ولسوالی با پنج ولسوالی دیگر هم مرز است، هیچ امکاناتی در اختیار ندارد. این رنجرها از شهر غزنی آمده اند ما یک حاموی خراب داریم، آنجا افتیده، یک حاموی خراب در شهر است ترمیم نشده است و پولیس ما با دست خالی مبارزه کرد. خودم شخصاً شاید فردا یا پس فردا با خانواده ام از اینجا بروم، مثل من صدها خانواده را فکر کنید.”

خواجه عمری از امن ترین ولسوالی های ولایت غزنی است اما این ولسوالی هم مرز با پنج ولسوالی ناامن است و باشندگان این ولسوالی هشدار می دهند که اگر به امنیت این ولسوالی توجه نشود شهر نیز با تهدید بزرگ روبرو خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان یک عضو شورای ولایتی سمنگان و چهارتن دیگر را در بغلان باخود بردند

(Last Updated On: آگوست 24, 2019) محمدهاشم سروری، معاون شورای ولایتی سمنگان، می‌گوید که طالبان …