خبرهای تازه

۷۰ درصد قاچاق مواد مخدر از سوی رهبران طالب که در پاکستان اند، اداره میشود

(Last Updated On: نوامبر 17, 2016)

taliban_wide-8f6162a4db55cd06463bdaabdfc29e49fc0e28a0-s900-c85هفتاد درصد قاچاق مواد مخدر در افغانستان از سوی رهبران طالب اداره می شود.

مواد مخدر پدیدۀ مرگباریست که ریشه های هراس افگنی را در افغانستان آب داده و گروه های شورشی را چنان توانمند کرده است که امنیت کشور را به مخاطره انداخته است.

نیروهای امنیتی افغان باور دارند که قاچاق مواد مخدر در افغانستان از سوی رهبران طالب اداره میشود که در بخش هایی از پاکستان به سر میبرند.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله میگوید: “رابطه تنگاتنگ قاچاقبران با رهبری طالبان وجود دارد، بر اساس اطلاعات نیروهای ویژه ۷۰ درصد کنترول و رهبری مواد مخدر به دست طالبان است که در پاکستان به سر می برند و هیچ نشانه ای از سوی پاکستان دیده نشده که در برابر قاچاقبران مبارزه کرده باشد.”

سرد شدن هوا در بخش هایی از کشور به نیروهای امنیتی فرصت میدهد تا بار دیگر آمادۀ پیکار با گروهای تندرو در افغانستان شوند، درحالیکه نگرانی ها این است که مبادا گروه های شورشی در پی سرباز گیری به شهر ها سرکشند.

میرزا محمد یارمند، معین پیشین وزارت داخله میگوید: “حالا دشمن در شهر ها نفوذ دارد و نیروهای امنیتی باید در زمستان متوجه باشند تا تهدید های بزرگتر متوجه شهرها نباشد.”

نیروهای امنیتی کشور آستین بالا زده اند تا در فصل سرما مواضع مستحکم طالبان را در هم کوبیده و نفس تازه کنند، تا در بهار سال آینده آماده نبرد با گروه های درگیر جنگ شوند.

آقای صدیقی همچنان میگوید: “عملیات ما در فاریاب سبب شد که والی نام نهاد طالبان در فاریاب با افراد اش کشته شود و ما آماده می شویم تا در فصل تابستان طالبان را سرکوب کنیم.”

در حالیکه نیروهای امنیتی کشور مواد مخدر را تهدید جدی در برابر امنیت کشور می دانند، در سال قبل کشت زار های مواد مخدر به گونۀ کم پیشینه افزایش یافته است.

گزارشگر: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

منظور پشتین بازداشت شد

(Last Updated On: ژانویه 27, 2020) شماری از فعالان جنبش تحفظ پشتون‌ها در پاکستان، از …