پنج کارمند وزارت مخابرات و تکنالوژی محکوم به مجازات شدند

(Last Updated On: آگوست 8, 2018)

پنج کارمند وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از سوی دادگاه استیناف رسیده گی به جرایم سنگین محکوم به مجازات شدند.

رییس دادگاه استیناف می گوید که این پنج تن به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفوی و حیف و میل پول، دو تن شان به مدت شش، شش ماه و سه تن دیگر شان با جریمه دوازده – دوازه هزار افغانی محکوم شناخته شدند.

این متهمان را بری الزمه شناخته بود، اما دادستان موظف خواستار مجازات آنان شد.

سلطانه خاک نژاد، دادستان موظف گفت: “سند های درباره حیف و میل پول در سفر ها وجود دارد و حکم دادگاه ابتدایی لغو و فیصله دیگر در برابر این پرونده صورت گیرد.”

در همین حال وکیل مدافع این متهمان اظهار کرد که هیچ سندی وجود ندارد که ثابت کند موکلین اش سو استفاده از صلاحیت های وظیفوی کرده باشند.

عدم خان سعیدی، وکیل مدافع کارمندان وزارت مخابرات بیان کرد: “باید واضح شود که در کدام موارد و با کدام سند سوء استفاده کرده اند. از صلاحیت های وظیفوی شان در حالی که هیچ عمل جرمی را انجام نداده اند.”

سرانجام دادگاه استیناف رسیده گی به جرایم سنگین مسوول آی تی و یک کارمند دیگر این وزارت را به شش شش ماه حبس محکوم به مجازات کرد.

رییسه رسولی، رییس دادگاه استیناف رسیده گی به جرایم سنگین افزود: “ایمل مرجان و زمریالی وفا در قضیه سو استفاده از صلاحیت های وظیفوی به شش شش ماه حبس تنفیذی و پرداخت سه هزار و هفت صد و شصت و نه دالر محکوم و یاسین و عبدالقادر و شیر احمد منحیث شرکای جرمی به دوازه دوازه هزار افغانی جریمه محکوم به مجازات شدند.”

دادگاه استیناف رسیده گی به جرایم سنگین یاد آور شد که این فیصله اخیر نیست و متهمان میتوانند برای اثبات بی گناهی شان استیناف خواهی کنند.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ و سپیدار دو هیات گفتگو کننده جداگانه تشکیل می‌دهند

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)یک منبع از ریاست اجرایی کشور می‌گوید که هیات مذاکره …