۴ تیم ورزشی المپیکی راهی آذربایجان شدند

(Last Updated On: می 11, 2017)

Captureچهار تیم ورزشی المپیکی کشور به عنوان دومین نمایندۀ کاروان ورزشی افغانستان روز گذشته برای حضور در رقابت های المپیکی کشورهای اسلامی راهی آذربایجان شدند.

ملی پوشان چهار رشتۀ المپیکی ووشو، پهلوانی، جودو و اتلتیک معلولان افغانستان هستند که برای حضور در رقابت ها المپیکی کشورهای اسلامی کابل را به قصد آذربایجان ترک کردند.

وحیدالله، عضو تیم ملی جودو میگوید، “متاسفانه از طرف دولت ما کمک نشده ایم، فقط کمیتۀ المپیک ویزه های مان را گرفته و ما را در این مسابقه ها خواهد برد.”

در همین حال برخی از مربیان تیم های ملی المپیکی و مسوولان کمیتۀ المپیک افغانستان حکومت را مقصر اصلی بروز تنش ها در میان جامعۀ ورزشی در کشور میدانند.

عبدالعزیز نورستانی، مربی تیم ملی مشت زنی میگوید، “تمام مشکلات در جامعۀ ورزشی از سوی دولت خلق شده است و به عقیدۀ من، نکات عمدۀ را که باید یک حکومت داشته باشد، افغانستان ندارد.”

این در حالیست، که ملی پوشان تکواندوی کشور روز قبل پس از ۳ ساعت انتظار در فرودگاه بین المللی کابل از سوی ریاست جمهوری به عنوان نخستین نمایندۀ کاروان ورزشی افغانستان برای حضور در رقابت های المپیکی کشورهای اسلامی رهسپار آذربایجان شدند.

About Ariana News

Check Also

رییس جمهور غنی مجلس نمایندگان را افتتاح کرد

(Last Updated On: آوریل 26, 2019) هفده‌مین دور کاری مجلس نمایندگان امروز(جمعه، ۶ ثور) با …