خبرهای تازه

۴۹ کارمند وزارت خارجه به دلیل نداشتن سند لیسانس برکنار شده اند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2018)

بررسی های وزارت امور خارجه و کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی نشان می دهد که ۴۹ کارمند وزارت امور خارجه به دلیل نداشتن سند تحصیلی لیسانس از وظیفه برکنار شده اند.

شانزده کارمند دیگر این وزارت به دلیل کبر سن به تقاعد سوق داده شده اند که از این میان هشت سفیر و یک جنرال قونسل شامل آن می باشد.

لیما احمدی، معاون کمیسیون تحصیلات عالی مجلس سنا می گوید: “در وزارت خارجه از سالهای زیادی بدینسو استخدام بگونه صورت می گرفت که شاید روابط نسبت به ذوابط ارزش بیشتر داشت.”

پیشتر از این انگشت انتقاد از بهر گماشته شدن افراد غیر مسلکی و نزدیکان مقام های بلند پایه حکومتی در وزارت خارجه و سفارتخانه های کشور در بیرون بلند شده بود.

عبدالله قرلق، عضو مجلس سنا می گوید: “متاسفانه این کوتاهی تنها در وزارت خارجه نیست بلکه در اکثر وزارت خانه ها است و ناشی از این است که هر کسی که در رأس یک اداره قرار می داشته باشد تعیینات اش بر اساس برخورد های قومی و شخصی می باشد.”

وزارت خارجه اعلام کرده است که بر بنیاد کار شیوه این وزارت آزمون زبان های بین المللی آغاز شده است که بر بنیاد آن باید کارمندان وزرات خارجه از میان پنج زبان بین المللی بر یکی از آن به گونه کامل تسلط داشته باشند.

About Ariana News

Check Also

دانش: سایه طالبان بر آزادی بیان حاکم نخواهد شد

(Last Updated On: مارس 18, 2019) سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری هشدار میدهد که …