خبرهای تازه

۲۵ سرباز کماندو در کمین طالبان در بادغیس جان باختند

(Last Updated On: جولای 17, 2019)

۲۵ سرباز کماندوی ارتش در جریان درگیری با طالبان مسلح در ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس جان باختند.

مقام‌های محلی در این ولایت می‌گویند این سربازان کماندو در هماهنگی با ‏مقام‌های مرکزی وارد منطقه میده قل در آن ولسوالی شدند اما به دلیل هم‌آهنگی نادرست با کمین ‏طالبان مسلح روبرو شدند.

عبدالغفور ملکزی، والی بادغیس می‌گوید گزارش‌های اولیه حاکی از آن است ‏که در این رویداد ۲۵ سرباز کماندو جان خود را از دست داده اند و شماری هم زخم برداشته اند.

به گفته آقای ملکزی، این ‏رویداد دو شب قبل اتفاق افتاده و هنوز جزئیات دقیق آن از سوی حکومت به اختیار آن‌ها قرار داده نشده ‏است.

 والی بادغیس تاکید می‌کند که دستکم سی طالب مسلح نیز در جریان درگیری‌ها کشته شده و شماری هم ‏زخمی شدند. اما، وزارت دفاع در یک خبرنامه میگوید که  در این درگیری ۳۰ طالب مسلح کشته شده و ۳۲ تن دیگر شان به شمول «اسحق پهلوان» فرمانده مشهور آنان زخمی شده اند.

طالبان با نشر خبرنامه ای نیز ادعا کرده اند که در این رویداد ۳۹ سرباز کماندو را کشته اند، اما از تلفات نیروهای شان چیزی نگفته اند.

بادغیس از ولایت‌ها شمال غربی کشور، از جمله ولایت های ناامن به شمار میرود که مخالفان مسلح حکومت در بیشتر نقاط آن حضور و فعالیت دارند. از این پیش نیز این ولایت شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان بوده است، که بر اساس گزارش‌ها دوطرف تلفات سنگینی را در این درگیری‌ها متحمل شده اند.

گزارشگر: فواد احمدی 

About Ariana News

Avatar

Check Also

شمار قربانیان ویروس کشنده در چین به ۱۷ نفر افزایش یافت

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)شمار قربانیان ویروس تازه کشف‌ شده در چین به ۱۷ …