۱۶ غیرنظامی در فاریاب کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: August 13, 2017 9:41 am)

بر اثر اصابت گلوله هاوان به یک منزول مسکونی در ولسوالی دولت آباد فاریاب، ۱۳ غیرنظامی جان باخته و ۳ تن دیگر زخم برداشته اند.

درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و مخالفان مسلح دولت در لسوالی دولت آباد فاریاب از افراد ملکی به شمول کودکان و زنان قربانی گرفت.

عبدالسلام نزهت، ولسوال دولت آباد ولایت فاریاب در تماس با آریانا نیوز میگوید که عصر روز جمعه مخالفان مسلح دولت و نیروهای امنیتی با هم درگیر شدند که بر اثر اصابت مرمی هاوان نیروهای امنیتی به یک منزل مسکونی، ۱۳ غیر نظامی به شمول کودکان و زنان کشته شده، و ۳ غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

در همین حال نصرت الله جمشیدی، معاون سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین میگوید، گلوله هاوان از سوی مخالفین پرتاب شده که جان شماری از افراد ملکی را گرفته است.

وی همچنان از کشته شدن ۷ مخالف مسلح دولت و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر آنان در نقاط مختلف ولایت فاریاب در جریان درگیری ها خبر داده و میگوید که عملیات های تصفیوی نیز در چندین ولسوالی و مسیر شاهراه فاریاب ادامه دارد.

مسوولان محلی در ولسوالی دولت آباد فاریاب میگویند، مخالفان مسلح دولت در ۸ روستای این ولسوالی حضور دارند و هرازگاهی با نیروی های امنیتی درگیر میشوند.

About Ariana News

Check Also

طالبان از آغاز کار پروژه تاپی در افغانستان اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: February 23, 2018 2:08 pm)گروه طالبان با نشر خبرنامه ای از آغاز …