خبرهای تازه

آغاز کار ۱۵ پروژۀ زیربنایی در غرب کابل از سوی حکومت افتتاح شد

(Last Updated On: جولای 25, 2019)

کار ۱۵ پروژه زیربنایی، در ناحیه سیزدهم شهر کابل آغاز شد.

مسئولان در شهرداری کابل می‌گویند که ارزش این پروژه‌ها ۱ میلیارد افغانی تخمین زده شده است.

در همین حال، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که برای عملی شدن این پروژه‌ها، باشنده‌گان ناحیه سیزدهم باید با شهرداری کابل همکار شوند.

آقای دانش می‌گوید: “ما می‌فهمیم که ارزش این پروژه‌ها به ۱میلیارد افغانی می‌رسد که از سوی شهرداری کابل عملی می‌شود، مردم باید برای عملی شدن این پروژه‌ها با شهرداری هم‌کاری کنند.”

مسئولان در شهرداری کابل می‌گویند که بودجه بیشتر به ناحیه سیزده اختصاص داده اند و با عملی شدن این پروژه‌ها در زندگی روزانه این ناحیه تغییرات زیاد اقتصادی رونما خواهد شد.

نرگس مهمند، سخنگوی شهرداری کابل اظهار می‌دارد: “ما در ناحیه ۱۳ کار ۱۵ پروژه را آغاز کردیم، که در آن جاده‌ها عادی، جاده‌های حلقوی، جاده‌های فرعی، و بازسازی برخی زیربناها شامل اند، که ارزش آن یک میلیارد افغانی می‌شود.”

با این حال، باشنده‌گان محل می‌گویند که ناحیه ۱۳ مشکلات زیادی دارد، نبود سند ملکیت، برق، آب آشامیدنی، مراکز صحی و چالش‌ها در برابر آموزش و پرورش از جمله این مشکلات است.

محمد علی احسانی، یک باشنده محل در این زمینه بیان می‌دارد: “ما خوشحال هستیم که کار این پروژه ها آغاز شد، اما فکر می‌کنیم که این یک کمپاینی بیش نیست، زیرا اگر حکومت به عملی شدن این پروژه‌ها علاقه می‌داشت کار آن را قبلاً آغاز می‌کرد.”

این پروژه‌ها در مدت دو سال عملی خواهند شد.

معاون دوم رییس جمهور، از شرکت عملی کننده این پروژه ها می‌خواهد تا کار شان  را به گونه معیاری انجام دهد.

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ: طالبان باید بجای بهانه جویی هییت شان را معرفی کنند

(Last Updated On: مارس 29, 2020)ریاست جمهوری، از طالبان میخواهد که بجای بهانه جویی، هییت …