بررسی تصاویر تیراندازی به معترضان جنبش رستاخیز از سوی یک نهاد بین المللی

(Last Updated On: سپتامبر 8, 2017)

پرونده تیراندازی از سوی نیروهای امنیتی بر معترضان «جنبش رستاخیز تغییر» در دهم جوزای امسال، هنوزهم با گذشت ماه ها بی سرنوشت مانده است.

محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنای کشور در مورد به آریانانیوز گفت: حکومت افغانستان در همکاری با یک نهاد جهانی می خواهد تصویرهای دوربین های مدار بسته از تیراندازی بر معترضان جنبش رستاخیز تغییر را بررسی کند.

آقای ایزدیار افزود: “فلم های که از این ساحه گرفته شده توسط نیروهای امنیتی افغانستان و نهادهای خارجی بوده و به تصفیه و تشخیص نیاز بود بناً در همکاری با یک نهاد بین المللی می خواهند این موضوع را روشن بسازند و تصفیه کنند تا پس از آن شامل دوسیه گردد.”

تاکنون هیچ فردی به عنوان دستور دهنده یا هم عامل تیراندازی بر معترضان، شناسایی نشده است.

تنها این پرونده نه، بل حکومت انتقاد می شود که پرونده های ترور چهره های سیاسی را نیز تاکنون ورق نزده و از بررسی آن پیوسته شانه خالی می کند.

احمد ولی مسعود، رییس بنیاد احمد شاه مسعود گفت: “وظیفه حکومت است که پرونده چهره های سیاسی را بررسی کند اما هیچ پاسخ مثبت برای بررسی پرونده ها نمی دهند.”

در کنار این همه، روز جمعه سنگ تهداب منار کشته شدگان جوزای امسال نیز در چهارراهی زنبق که به نام “چهارراه شهید سالم ایزدیار و جان باخته گان اعتراضات دهم جوزا” مسمی شده، نیز گذاشته شد.

عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل می گوید: “شهرداری کابل پروسه نام گذاری و احداث این منار را تسهیل کرده است.”

در پی حمله مرگبار موتر بمب گذاری شده در مقابل سفارت جرمنی در کابل، معترضان دست به اعتراض بر ضد حکومت زدند اما اعتراضات بین نیروهای دولتی و معترضان به خشونت گراید و برایند آن کشته و زخمی شدن چند فرد ملکی بود.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات بخاطر تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات پوزش خواست

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019)  کمیسیون مستقل انتخابات، از بهر تأخیر در اعلام نتایج …