خبرهای تازه

یک مقام ارشد پاکستانی سیاست امریکا در قبال افغانستان را نقد كرد

(Last Updated On: ژانویه 10, 2014)

مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان از سیاست امریکا در قبال افغانستان انتقاد کرده است.

سرتاج عزیز مشارو امنیت ملی نخست وزیر پاکستان میگوید: سیاست امریکا در اهدافش برای آوردن صلح، توسعه، ثبات، دموکراسی و شکست هراس افگنی در افغانستان، دست نیافته و ناکام شده است.

عزیز همچنان سیاست واشنگتن را بخاطر افزایش شورشگری در پاکستان سرزنش می کند.

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و امور خارجی نخست وزیر پاکستان ميگويد:

آیا امریکایی ها به افغانستان صلح آوردند؟ نخیر! آیا انها به دهشت افگنی پایان دادند؟ نخیر! آیا آنها توسعه را به افغانستان آوردند؟ نخیر! آیا آنها یک دموکراسی پایدار را ایجاد کردند؟ نخیر! بنابر این آنها به هیچ یک از اهداف خود دست نیافتند، اما آنها مشکلاتی  برای ما ایجاد کردند که همه ما می بینیم.

آقاى عزیز همچنان نگرانی اسلام آباد  را از نبود یک روند صلح و ثبات پایدار در افغانستان ابراز می کند و می افزاید: خروج نیروهای بین المللی از این کشور  شورشیان را در هر دو طرف مرز تقویت می کند.

وى افزوده است كه، اگر یک جنگ بزرگ در افغانستان وجود داشته باشد پس آشکارا اثرات جانبی خواهد داشت، بنابراین، ما شدیداً برای تقویت آشتی و گفتگو میان جناح های افغان کار می کنیم. ما نمی خواهیم در امور افغانستان دخالت کنیم، بلکه میخواهیم روند مصالحه را تسهیل کنیم تا انتقال سیاسی و انتقال امنیتی به خوبی پیش برود و هیچ آشفتگی وجود نداشته باشد که بر پاکستان سرازیر شود.

عتیق الله امرخیل آگاه امور نظامی ميگويد، کابل از دیرزمانی در جستجوی همکاری صادقانه پاکستان است.

این در حالیست که مقامات ایالات متحده سازمان استخبارات پاکستان را به پناه دادن شورشیان افغان در خاکش متهم می کنند.

اخیراً رییس کمیته امور خارجی مجلس سنای امریکا در کانگرس امریکا گفت: ارتش و سازمان استخباراتی پاکستان با حمایت از طالبان، وضعیت را مغلق می سازند، بازی دوگانه انجام می دهند و تلاش ها برای ایجاد یک دولت مستقل در افغانستان را تضعیف می کند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ولسوال نام نهاد طالبان در بلخ کشته شد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019)قول اردوی 209 شاهین با پخش خبرنامه ای از کشته …