یکی از طراحان حمله به ریاست رجال برجسته در لوگر کشته شد

(Last Updated On: سپتامبر 11, 2017)

وزارت امور داخله با نشر خبرنامه ای میگوید: يکی از طراحان حملۀ انتحاری بالای رياست رجال برجسته در کابل، در يک عمليات ويژه و هدفمند نيروهای قطعات خاص پوليس ملی در ولايت لوگر کشته شده است.

در خبرنامه وزارت داخله آمده است که نیروهای قطعات خاص پولیس ملی شب گذشته عملیات ویژه را در قریه انعام مربوطات مرکز ولایت لوگر راه اندازی کردند که درنتیجه این عملیات دریا خان مشهور به خالد یکی از طراحان حمله تروریستی بالای ریاست رجال برجسته در کابل، کشته شد.

در این عملیات، به شمول دریا خان سه قومندان کلیدی دیگر شبکه تروریستی حقانی بنام های عبدالرحمن مشهور به عمری اکمال کننده مواد انفجاری به این گروه در ولایت لوگر، قاری ارشاد و ملا هیبت الله نیز کشته شده اند.

گفته میشود که این گروه تروریستی مربوط به شبکه حقانی، در طراحی و سازماندهی حملات تروریستی به ویژه راه اندازی حملات انتحاری در ولایت لوگر و ولایات همجوار این ولایت نقش مهمی داشتند.

نیروهای افغان از نزد این افراد، یک ضرب توپ ۸۲ ملی متری و یک ضرب توپ ۷۵ ملی متری، یک میل راکت انداز، دومیل دهشکه، دو میل کلاشینکوف ومقداری مهمات و تجهیزات نظامی را بدست آورده اند.

در خبرنامه همچنان آمده است که یک سرباز نیروهای قطعات خاص پولیس ملی نیز در جریان این عملیات زخم برداشته است.

این در حالیست که وزارت امورداخله عملیات اخیر را یک ضربه محکم به گروه تروریستی شبکه حقانی می داند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

«عمل‌کرد غیرقانونی کمیسیون انتخابات کشور را به بحران خواهد برد»

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019) اگر کمیسیون مستقل انتخابات، بربنیاد قانون عمل نکند و …