خبرهای تازه

یاماموتو: انتخابات افغاستان برای این کشور سرنوشت ساز است

(Last Updated On: سپتامبر 18, 2018)

هفت هزار مرکز رای دهی به دلیل نا امنی به روی رای دهندگان بسته خواهد ماند .

تدامیچی یاماموتو نماینده سازمان ملل متحد برای افغانستان که دیشب (دوشبنه، ۲۶ سنبله) در نشست شواری امنیت سازمان ملل متحد در مورد امنیت و انتخابات افغانستان صحبت می‌کرد انتخابات پیش رو در کشور را سر نوشت ساز و حیاتی عنوان کرد.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان می گوید برگزاری انتخابات سرتاسری آموزن بزرگ برای مدیران انتخابات است.

یاماموتو علاوه کرد: ” یک سوم مرکزهای رای‌دهی که شمار شان به ۷ هزار می‌رسد، در نتیجه ناامنی بسته خواهد بود. این مساله نگرانی‌های را در مورد برگزار نشدن انتخابات سراسری به وجود آورده‌ است. سوال اساسی این نیست که انتخابات نامناسب خواهد بود یا خیر، بلکه پرسش اینست که اداره‌های انتخاباتی افغانستان این محدودیت‌ها را چه گونه مدیریت می‌کنند؟”

نماینده سازمان ملل متحد برای افغانستان هر چند ناامنی را از چالش‌های بزرگ در برابر روند  انتخابات می‌داند و تاکید می‌ورزد که برگزاری انتخابات برای آینده افغانستان بسیار مهم است، اما انتخابات در افغانستان باید به گونه شفاف برگزار شود.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان انتخابات پیشرو را برای کشور سرنوشت ساز و حیاتی می داند از همین رو تاکید می‌ورزد که جامعه جهانی برای برگزاری انتخابات شفاف تلاش خواهد کرد.

در حالیکه زمزمه های از دیدار مقام های طالبان با نمایندگان ایالات متحده امریکا شنیده می‌شود، نماینده همیشگی افغانستان در سازمان ملل متحد از پایان یافتن جنگ در افغانستان خوشبین است که 

محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد ابراز می‌کند: “افغانستان به حمایت منطقویی و جامعه جهانی نیاز دارد و این کمک برای افغانستان بخاطر پیروزی در روند صلح و ثبات در این کشور حیاتی می‌باشد” 

افغانستان در آستانه نشست ژنیف است که در آن تعهدات افغانستان برای اصلاحات به بررسی گرفته خواهد شد که شامل مبارزه با فساد اداری  و اصلاحات در بخش های امنیتی است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش حامد‌ کرزی در رابطه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: فوریه 19, 2020)حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان در رابطه به اعلام …