خبرهای تازه

یافته ها: تفویض صلاحیت میان واحد های اداری مرکز با ولایات وجود ندارد

(Last Updated On: دسامبر 23, 2018)

اداره واحد تحقیقاتی و ارزیابی افغانستان در یک پژوهش تازه اش دریافته است که  تفویض صلاحیت میان واحد های اداری مرکز با ولایات وجود ندارد.

سازمان تحقیقاتی و ارزیابی افغانستان چگونکی صلاحیت و ارایه خدمات اداره های عامه در حکومت افغانستان را به بررسی گرفته است؛ یافته های این اداره نشان میدهد که توازن تفویض صلاحیت میان واحد های اداری مرکز و ولایت ها وجود ندارد که سبب بی اعتمادی و تمرکز صلاحیت ها به مرکز شده است.

اورځلا نعمت، رییس واحد تحقیقاتی و ارزیابی افغانستان میگوید: “ساختار که در قانون اساسی پیشبینی شده است، وضاحت ندارد.”

در همین حال کمیسیون اصلاحات اداری می پذیرد که تشکیلات دولتی غیر معیاری بوده که سبب تورم تشکیلاتی گریده است.

نادر نادری، رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی در این مورد بیان میکند: ” تشکیلات غیر معیاری و تورم تشکیلاتی به شکل بسیار گسترده در نهاد های حکومت وجود.”

با این حال رییس انستیتوت صلح ایالات متحده امریکا می گوید که قانون باید مطابق به ضرورت جامعه  باشد تا از تورم تشکیلاتی و ایجاد اداره های موازی جلوگیری کند.

 شاه محمود میاخیل، رییس انستیتوت صلح  ایالات متحده امریکا معتقد است: “قوانین باید سازگار با ضروریات باشد، تا از تورم تشکیلاتی و ایجاد اداره موازی جلوگیری کند.”

همواره شهروندان کشور از اجرا نشدن کارهای شان در اداره های حکومتی شکایت دارند و می گویند که کار های حکومتی بدون پرداخت رشوه اجرا نمی‌شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

شیوع ویروس کرونا به اتحادیه اروپا

(Last Updated On: فوریه 26, 2020) دراین اواخر، ایتالیا یکی از متضررترین کشور با داشتن …