گیرمانده‌ها در پشتونکوت با خطر مرگ ناشی از گرسنگی مواجه اند

(Last Updated On: دسامبر 3, 2018)

یک عضو شورای ولایتی فاریاب از وخامت وضعیت خانواده ها در منطقه سرحوض ولسوالی پشتونکوت ابراز نگرانی می‌کند.

عبدالاحد البیک میگوید ماه هاست که این منطقه در محاصره طالبان قرار دارد و این گروه اجازه انتقال مواد خوراکی و ادویه جات به سرحوض را نمی دهند.

به گفته آقای البیک مقام های محلی وعده رسیدگی به این معضل را داده اند اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است، در صورت عدم توجه مسوولان، فاجعه بزرگ انسانی رخ خواهد داد.

در همین حال سید محمد سامع رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر در شمال کشور از وضعیت باشندگان سرحوض نگرانی میکند و تاکید دارد که دولت و نیروهای امنیتی جهت رسیدگی به این معضل هرچه سریع تر اقدام کنند.

از سویی هم کریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب تایید می‌کند که نزدیک به یکصد تن به شمول زنان و کودکان که تصاویر آنان در صفحه اجتماعی فیسبوک دست به دست میشود، متعلق به اعضای خانواده فرمانده قادر اند که به آنان مواد خوراکی توزیع شده است.

اما یورش علاوه میکند که خانواده های دیگر قادر به دریافت کمک های خوراکی نیستند.

همچنان گفته میشود که ده ها نیروی خیزش مردمی با نزدیک به یکصد نظامی کماندو در این روستای در حالت ناگوار به سر می‌برند، اما تا هنوز حکومت اقدامی برای شکست این محاصره نکرده است.

طالبان مسلح تا هنوز در پیوند به محاصره این روستا اظهار نظر نکرده است.

این در حالی است که دو روز پیش یک کودک چهار ساله و یک پیرمرد در منطقه سرحوض فاریاب در اثر گرسنگی جان باختند.

ولایت فاریاب از جمله ولایت های ناامن در شمال کشور است که گروه طالبان در چندین ولسوالی این ولایت حضور بسیار گسترده دارند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …