خبرهای تازه

گرامی‌داشت از سالروز شهادت قهرمان ملی با شلیک های هوایی همراه شد

(Last Updated On: سپتامبر 9, 2018)

مراسم گرامی‌داشت از سالگرد شهادت قهرمان ملی با شلیک های بسیار در بخش های از شهر کابل همراه شد که در نتیجه نه تن زخم برداشته اند.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی ایجاد این فضای وحشت را خلاف خواست قهرمان ملی دانسته و حامد کرزی نیز از هواداران احمد شاه مسعود خواست که بجای گشت زنی های غیر قانونی به مردم کابل گل هدیه دهند.

هژدهم سنبله روز شهادت قهرمان ملی با شلیک‌های پراگنده در بخش های از پایتخت گرامی‌داشت شد و مردم نسبت به این وضعیت وحشت زده شده اند.

وزارت صحت عامه می‌گوید که در شلیک های کاروان های گشت زنی نه تن در پایتخت زخم برداشته اند.

هر چند بنیاد شهید احمد شاه مسعود به هواداران قهرمان ملی هشدار داده بود که سبب بی نظمی ها در پایتخت نشوند، اما این هشدار نتیجه ای به دنبال نداشت.

ارسلان قیومی یکی از باشندگان پایتخت می‌گوید که شلیک های این افراد نظم شهر را به هم زده است.

کاروان ها که با جنگ افزارها، چاقو و برچه مجهز بودن فضای رعب و وحشت را در میان باشندگان ایجاد کرده اند.

این وضعیت انتقاد تند رییس اجرایی و رییس جمهور پیشین را نیز برانگیخته است.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی ابراز میکند: ” ایجاد وحشت از سوی کسانی که به خاطر روز قهرمان ملی به جاده ها ریختند ترور دوباره شهید مسعود است “

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور نیز از این افراد میخواهد که در سال آینده به جای شلیک های هوایی برای شهروندان کابل گل هدیه دهند.

هرچند نیروهای امنیتی با تدابیر جدی تلاش کردند تا وضعیت در پایتخت دگرگون نشود، اما کاروان های گشت زنی هیچ اعتنایی به ایست های پولیس نداشتند و حتی از جاده های که مسدود شده بودند، نیز با زور عبور میکردند.

با این حال نیروهای امنیت ملی یک انتحار کننده درحوزه نهم شهر کابل را که قصد حمله برکاروان های گشت زنی را داشت پیش از رسیدن به هدف از پا در آوردند.

اما در نتیجه یک حمله انتحاری بالای این کاروان ها در ساحه سلیم کاروان یازده تن کشته و زخمی شدند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در ارگ؛ دادستانی کل خواستار مستندسازی شد

(Last Updated On: جولای 18, 2019) دادستانی کل، هشدار می‌دهد که اگر افراد اتهام‌های بهره‌گیری …