کنترول حریم فضایی افغانستان در دست حکومت نیست

(Last Updated On: December 06, 2015 5:38 pm)

vlcsnap-2015-12-06-17h33m26s234

معاون ستاد ارتش در امور هوایی میگوید که هیچ گام عملی برای کنترول حریم فضایی برداشته نشده است و حکومت افغانستان تنها نشست و پرواز های هواپیما ها را اداره می کند.

هوابازان تازه نفس اکنون کمر بسته اند تا برای در هم کوبی مواضع مستحکم طالبان شبانه روز عمل کنند زیرا این نیروهای تازه آموزش دیده عملیات های شبانه را نیز تمرین کرده اند.اما معاون لوی درستیز در امور هوایی هنوز هم این نیروهای را در امر کنترول حریم فضایی ناتوان میداند.

معاون لوی درستیز محمد دوران ميګويد:

((کنترول حریم فضایی را انجام داده نمیتوانیم و تنها از نشست و برخاست طیاره ها کنترول میکنم امیداورم سرپرست وزارت دفاع ملی این کار را انجام بدهد.)) نیروهای امنیتی افغان همواره از نداشتن جنگنده های بم افگن نگران بوده اند. ایالات متحده امریکاتصمیم گرفته است تا آغاز فصل تازه جنگ در ماه حمل، انان برای نیروهای امنیتی افغان جنگنده های بم افگن کمک کند.

فرمانده قوای هوایی عبدالوهاب وردګ ميګويد:

((تا ماه حمل 4 بال طیاره جنگی a29 به افغانستان می آید و پیلوتان آن نیز آموزش دیده هستند و میتوانند عملیات های محاربوی را آغاز کنند.)) پیش از این قوایی هوایی افغانستان گفته بود درصورت موجودیت طیاره های جنگی رقم تلفات این نظامیان کمتر از 50 درصد خواهد شد و باید جامعه جهانی در امر تقویت نیروهای هوایی بی درنگ توجه کند.

ګزارش از احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Check Also

واکنش ها به آمار های «ضد و نقیض» نهاد های حکومتی از رویداد هوتل انترکانتیننتال

(Last Updated On: January 22, 2018 7:33 pm) آمار های ضد و نقیض از سوی …