خبرهای تازه

کمیشنران ولایتی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی مشخص شدند

(Last Updated On: جولای 30, 2018)

 کمیشنران ولایتی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی پس از دو ماه تاخیر امروز دوشنبه (۸ اسد) مشخص شدند. 

رییس کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در مراسم سوگند وفاداری این کمیشنران می گوید عملکرد این کمیسیون به گونه‌ی مستقلانه به پیش می‌رود و به حکومت و جریان‌های سیاسی حق مداخله داده نخواهد شد.

با این حال این کمیسیون تاکید می ورزد که روند ثبت شکایت‌های انتخاباتی آغاز شده و با قاطعیت به این شکایت‌ها رسیدگی می‌شود.

کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در مراسم تالیف این کمیشنران از آنان خواست تا مسوولیت‌های شان را بر بنیاد قانون و به دور از هر گونه مداخله و فشار انجام دهند.

عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی گفت: ” به قرآن دست گذاشته و قسم یاد کرده اید. باید تمام مسوولیت‌ها را درک کرده و گام بردارید. در تصامیم هیچ غل و غش قابل قبول نیست زیرا انتخابات سرنوشت مردم است و بازی با سرنوشت مردم پذیرفتنی نیست و انتظار داریم تا این مسوولیت سنگین موفقانه سپری شود.”

با این حال کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی بر کار کمیشنران به گونه بی‌طرفانه و با درنظر داشت خواست مردم تاکید می ورزد.

علی رضا روحانی کمیشنر کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی اظهار کرد: “عملکرد کمیشنران باید با معیارهای قانون باشد و موارد شخصی تحت هر شرایطی توجیه ندارد و هیچ مصلحتی فراتر از مصلحت قانون نیست، درغیر آن عملکرد ما قابل قبول برای مردم نخواهد بود و این کمیسیون باید با حفظ استقلالیت کار اش را به پیش ببرد.”

با این وجود نهاد های ناظر انتخاباتی نسبت به برگزاری انتخابات شفاف و سراسری بی باور اند و می گویند که با درنظر داشت وضعیت کنونی حکومت نمیتواند انتخابات را برگزار کند و حتی در برخی موارد مداخله های آشکار حکومت در روند انتخابات وجود دارد.

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس نمایندگان ادعای «تجاوز جنسی» بر «دانش‌آموزان» در لوگر را بررسی می‌کند

(Last Updated On: نوامبر 16, 2019) مجلس نمایندگان، با گماشتن یک هیات، مساله ادعای تجاوز …