کمیسیون مستقل انتخابات در تلاش پایان دادن روند بازرسی آرا است

(Last Updated On: August 8, 2014)

elections

این کمیسیون هرچند در باره زمان احتمالی پایان این روند چیزی نمیگوید، اما ابراز امیدواری میکند که با افزایش گروه های کاری این روند را زودتر پایان دهند.

نصرت پارسا گزارش می دهد که، رای های انتخابات پرجنجال افغانستان زیر نظارت صدها ناظر و مشاهد داخلی و جهانی روی میز بازرسان مورد بررسی قرار دارد.

هرچند قرار بود طی سه یا چهار هفته این روند پایان یابد، اما با گذشت حدود سه هفته از میان کم و بیش ۲۳ هزار صندوق تنها دست کم ۵ هزار صندوق مورد بازرسی این موفتشان قرار گرفته است.

نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخاباتمیگوید:

شمار گروه های بازرسان تا روز های آینده به ۳۰۰ تیم افزایش خواهد یافت و تلاش می شود تا زودتر به این روند جنجالی پایان داده شود.

 

در جریان همین هفته کار بالای ابطال آرا هم در کمیسیون مستقل انتخابات آغاز می شود.

وی افزود، روند تصمیم گیری در باره رای های مشکوک را ناظران داخلی و جهانی و رسانه ها از نزدیک مشاهده خواهند کرد.

ظاهر اغبر عضو گروه انتخاباتی عبدالله عبدالله میگوید،رقم ناظران جهانی افزایش یافته و در جدا سازی آرای سیاه و سفید از هم با نماینده های دو نامزد همکاری میکنند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۴ یکی از جنجالی ترین انتخابات در این کشور به حساب میاید که تا حال هیچ یک از نامزدان شکست خود را نمیپذیرند و هر دو خود را پیروز این روند میدانند، و توافقات که تاهنوز این دو نامزد به آن دست یافته اند با پادرمیانی جان کری صورت گرفته است، نه به ابتکار دو نامزد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ولسي جرګې د ۱۳۹۹ مالي کال بودجه تصویب کړه

(Last Updated On: January 22, 2020)ولسي جرګه له ډېرو ناندریو وروسته بریالۍ شوه، چې د …