خبرهای تازه

کمیسیون شکایات انتخاباتی بررسی «کمپاین‌های پیش از وقت» را آغاز کرد

(Last Updated On: سپتامبر 3, 2018)

نشر و بخش تصاویر نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان به بهانه های گوناگون قبل از زمان آغاز پیکار های انتخاباتی انتقاد کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی را برانگیخته  است.  

علی رضا روحانی، دبیر کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی می گوید این کمیسیون بررسی های خویش را در مورد کارزارهای انتخاباتی قبل از وقت آغاز کرده است.

آقای روحانی به آریانانیوز گفت: “بررسی ها آغاز شده، مرحله نخست ثبت تخلفات است، مرحله دوم مستندسازی و مرحله سوم هم، پروسه رسیدگی به این تخلفات می‌باشد.”

بر اساس قانون تخلفات انتخاباتی، راه اندازی مبارزات انتخاباتی “قبل یا بعد از موعد معین” خلاف قانون می باشد.

پس از اعلام فهرست نهایی از سوی کمیسیون انتخابات، تصویر نامزدان مجلس نمایندگان در بخش های از شهر نیز در حال افزایش است اما نامزدان انتخاباتی می گویند این تصاویر جز پیکار های انتخاباتی نه بلکه پیام های مناسبتی و بازرگانی است.

حبیب الله عصمتی، یک تن از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان در مورد گفت:”کمپاین های ما انتخاباتی نیست و هیچ گاهی من از نشان انتخاباتی خود و شماره انتخاباتی خود استفاده نکردیم”.

اما نهاد های ناظر نصب این تصاویر را خلاف قوانین انتخاباتی میدانند.

حبیب الله شینواری، عضو دیدبان انتخابات افغانستان افزود: “کمپاین های پیش از وقت خلاف ورزی از قانون انتخابات است که از سوی برخی نامزدانی که امکانات مالی دارند یا در سطح شهر پوستر نصب می کنند، بنرها دارند و یا اعلانات تلویزیونی دارند”.

گزارشگر: دیانا صمدی

About Ariana News

Check Also

ارگ آماده گفت‌وگوهای سازنده با نامزدان انتخابات ریاست جمهوری شد

(Last Updated On: می 25, 2019) ارگ، آماده گفت‌وگوهای سازنده با نامزدان انتخابات ریاست جمهوری …