کمیسیون شکایات انتخاباتی با ‘چالشها’ مواجه است

(Last Updated On: September 13, 2017 6:19 pm)

کمیسیون شکایات انتخاباتی نبود امنیت و کمبود هماهنگی حکومت با جامعه جهانی را یکی از چالش های فراراه برگزاری انتخابات میداند.

عبدالعزیز، آریایی رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید در صورتیکه وضعیت امنیتی همین گونه ادامه داشته باشد و حکومت با جامعه جهانی برای تمویل بودجه انتخابات هماهنگی لازم نداشته باشد، انتخابات به تعویق خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی کمبود بودجه، نبود امنیت، عدم همکاری جامعه جهانی با کمیسیون شکایات انتخاباتی، تاخیر در معرفی رئیس دارالانشاء این کمیسیون، عدم استقلالیت در امور مالی و استخدام منابع بشری را از مهم ترین چالش های دانست که روند تطبیق پلان این کمیسیون را متاثر ساخته است.

ارزیابی نشدن حدود 33 ولسوالی از سوی کمیسیون انتخابات نیز نگرانی را به بار آورده است.

آقای آریایی گفت: “کمیسیون انتخابات روند 96 در صد ارزیابی مراکز رای دهی در کشور را پایان داده است. بر بنیاد این ارزیابی حدود 33 ولسوالی به علت نا امنی ها تحت پوشش این روند قرار نگرفته اند که موجب نگرانی شهروندان و کمیسیون شکایات انتخاباتی است.”

انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی ها قرار بود، دو سال پیش یعنی در پایان سال پنجم کاری مجلس برگزار شود اما این روند تا اکنون به تعویق افتاده و آمادگی ها به برگزاری انتخابات در سال آینده اعلام شده است.

گزارشگر: افسون محمدی

About Ariana News

Check Also

هشت پولیس محلی در غزنی جان باختند

(Last Updated On: February 22, 2018 12:54 pm)در حمله گروه طالبان شب گذشته درولسوالی ده …