خبرهای تازه

کمیسیون انتخابات هشدار داد

(Last Updated On: آگوست 15, 2018)

 

کمیسیون مستقل انتخابات هشدار می دهد که اگر بحران کنونی ادامه پیدا کند، برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان در زمان معین آن به تاریخ ۲۸ میزان سال جاری ناممکن خواهد بود.

حفیظ الله هاشمی، عضو کمیسیون انتخابات با ابراز این مطلب به آریانانیوز گفت: برگزار نشدن انتخابات در تاریخ معین آن مسئولیت کمیسیون نیست و مسدود کردن دفاتر مرکزی و ولایتی این کمیسیون هیچ مبنای قانونی ندارد.

با آنکه نامزدان حذف شده نزدیک درب کمیسیون انتخابات و دفاتر ولایتی این کمیسیون خیمه تحصن بر پا کرده و دست به اعتراضات زده اند، اما کمیسیون انتخابات ۲۵۶۵ نامزد را که به فهرست نهایی راه پیدا کردند اعلام کرد که از این میان ۲۱۷۴ مرد و ۳۹۱ زن شامل این فهرست شده اند.

در میان نامزدان حذف شده، سید حسن معصومی نامزدی است که اسم‌اش نه در فهرست نهایی و نه هم در میان حذف شده گان قرار دارد. از این رو این نامزد خواهان درج نام‌اش در فهرست نهایی است. وی ادعا می‌کند که اسنادش در بین کمیسیون های انتخاباتی مفقود شده است.

نهاد های ناظر نیز با ابراز نگرانی از مسدود شدن درب کمیسیون انتخابات و دفاتر ولایتی این کمیسیون خواستار حل این معضل از سوی جامعه جهانی اند.

این در حالیست که از چند روز به این سو هواداران شماری از نامزدان حذف شده درب کمیسیون انتخابات را بسته و مقابل آن خیمه تحصن برپا کرده اند. آنان هشدار می‌دهند، تا زمانیکه این نامزدان شامل لیست نهایی نشوند به اعتراضات شان ادامه خواهند داد.

About Ariana News

Check Also

تیفا: پنج هزار دستگاه بایومتریک در کمیسیون انتخابات ناپدید اند

(Last Updated On: مارس 19, 2019)بیشتر از 16 روز کاری اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی …