خبرهای تازه

کمیسیون انتخابات: نتایج فورمه های فاقد مهر و امضای مسوولان باطل شمرده میشود

(Last Updated On: آوریل 15, 2014)

کمیسیون مستقل انتخابات، بار دیگر تاکید کرد که روند رسیدگی به تقلب و تخلف های انتخاباتی به گونه شفاف انجام میشود و اگر فورمه های نتایج رأی دهی فاقد مهر و امضای مسوول کمیسیون انتخابات، و امضای ناظران باشد نتایج آن فورمه ها باطل شمرده می شود.

به گفته مقامات کمیسیون انتخابات برای درج نتایج آراء خریطه های محافظتی مخصوص مدنظر گرفته شده، اما 400 خریطه محافظتی نتایج آرا از شماری ولایت های کشور در خریطه های گوناگون به این کمیسیون رسیده و کمیسیون مستقل انتخابات مکلف به بررسی آن است.

آقای نورستانی افزود که این کمیسیون متعهد است تا تقلب و تخلف ها را به گونه جدی بررسی کند.

احمد یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت:” ما همیشه برای ملت گفتیم که کمیسیون هیچ وقت تصامیم خود را در عقب دروازه های بسته نمیگیرد. همه چیز شفاف خواهد بود و در محضر همه تان روشن خواهد بود”.

در مجلسی که برای بررسی خریطه ها با حضور نماینده های نامزدان و رسانه ها برگزار شد. همچنان دستور داده شد که عدۀ از محلات تفتیش و آرای شماری از محلات باز شماری شود.

از نشست روز سه شنبه کمیسیون مستقل انتخابات برای بررسی خریطه های مشکوک نتایج چنین به نظر می رسید که اختلاف نظر جدی روی بسیاری از موارد میان اعضای این کمیسیون نیز وجود دارد.

این بررسی ها در حالی آغاز شده که شکایت و نگرانی های زیادی از تقلب و تخطی در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد.

About Ariana News

Check Also

دادگاه عالی بر دوام کار رئیس‌جمهور غنی حکم کرد

(Last Updated On: آوریل 21, 2019) دادگاه عالی دوره کار رئیس جمهور غنی و معاونان …