کمیسیون انتخابات: نتایج ابتدایی انتخابات در ۲۳ عقرب اعلام می‌شود

(Last Updated On: اکتبر 27, 2019)

مسئولان در کمیسیون انتخابات، می‌گویند که نتايج ابتدایی انتخابات رياست جمهوری، به تاریخ ٢٣ عقرب اعلام ميشود.

حواعلم نورستانی، رئيس این كميسيون، می‌گوید که پس از انجام كارهای باقی‌مانده بر اساس جدول زمان‌بندی تازه، نتايج ابتدایی انتخابات رياست جمهوری اعلام خواهد شد.

خانم نورستانی، میگوید: “نتايج ابتدايی انتخابات رياست جمهوری با اتفاق نظر در ٢٣ عقرب اعلام خواهد شد.”

در همين حال روند جداسازی آرای پاک از ناپاک در ذخيره‌گاه مركزی اين کمیسیون فردا (دوشنبه، ۶ عقرب) پايان خواهد يافت.

روند پاکسازی آرای پاک از ناپاک توسط شركت درمالوگ بدون دسترس فزیکی اشخاص و افراد جريان دارد با انكه قرار بود اين روند امروز  پايان يابد، اما كميسيون مستقل انتخابات از دوام تصفيه در اين ذخيره‌گاه تا فردا شام خبر می‌دهد.

با این حال، جدول زمان‌بندی تازه كميسيون مستقل انتخابات و زمان‌گير شدن روند پاكسازی آرای بايومتريک شده سبب انتقاد ناظران دسته انتخاباتی دولت‌ساز شده است.

پس از نهایی شدن روند پاكسازی آرا در ذخيره‌گاه مركزی روند بازشماری آرا در شماری از ولايت‌ها آغاز می‌شود كه آغاز اين روند نيز نگرانی‌های را به همراه دارد.

كميسيون مسقل انتخابات پس از يك هفته تاخير در اعلام نتايج ابتدايي انتخابات رياست جمهوري با رايزني ميان دبير خانه و اعضاي اين نهاد تصميم گرفت كه بر اساس جدول زمان بندي تازه ، نتايج ابتدايي انتخابات رياست جمهوري را در ٢٣ عقرب اعلام كند.

با اين همه قرار بود نتايج نخستين انتخابات رياست جمهوری در ٢٧ ماه ميزان اعلام شود، اما کمیسیون به دلیل چالش‌های فنی نتوانست نتایج را اعلام کند.

گزارشگر: دیانا صمدی

About Ariana News

Avatar

Check Also

سالهاست پرونده های فساد مقامات بلند پایه حکومتی از بررسی باز مانده است

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)شماری از پرونده های بزرگ فساد مربوط به مقام های …