کمیسیون انتخابات فردا تصمیم نهایی‌اش را درباره نتایج ابتدایی انتخابات اعلام می‌کند

(Last Updated On: اکتبر 18, 2019)

 کمیسیون مستقل انتخابات، فردا(شنبه، ۲۷ میزان) تصمیم نهایی اش را درباره اعلام نتایج ابتدایی یا قسمی انتخابات ریاست جمهوری اعلام می کند.

مسئولان در این کمیسیون می‌گویند که قرار است ظرف ۲۴ساعت دیگر تصامیمی درباره کارکردهای این نهاد و اعلام نتیجه ابتدایی گرفته شود.

رحیمه ظریفی کیمشنر این نهاد، میگوید: “به زودی فیصله‌های نهایی خود را به مردم افغانستان اعلام میکنیم.”

گزارشگر آریانانیوز که به کمیسیون انتخابات سرزده است می‌گوید که هنوز کار بررسی و انتقال اطلاعات دستگاهای قرنتین شده شناخت بایومتریک به مرکز عمومی اطلاعات پایان نیافته است.

با این حال، قرار بود که این کمیسیون نتیجه ابتدایی انتخابات را در ۲۷ میزان اعلام کند، اما زمان‌گیر شدن روند بررسی دستگاهای شناخت بایومتریک و نیز شماری از کارهای فنی دیگر سبب شده است که این نتیجه فردا اعلام نشود. گفته میشود که گام بعدی تصفیه آرای ناپاک از پاک درمرکز عمومی گردآوری اطلاعات است.

ظاهرا دیده می‌شود که دسته‌های انتخاباتی هم به‌جای اعلام شدن زودهنگام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، خواهان  بررسی و دقت بیشتر در این روند هستند.

یونس نواندیش، ناظر دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، اظهار میدارد: ” ما خواهان این استیم که کارها به‌گونه دقیق تر وشفاف تر انجام شود.”

همچنان، عبدالقادر هوتخیل، ناظر دسته انتخاباتی دولت ساز، میگوید: “کارها بسیار به‌خوبی پیش می‌رود و ما راضی هستیم.”

با این همه، روند کاری در بخش‌های مختلف کمیسیون مستقل انتخابات خالی از تنش‌ها هم نیست و هر از گاهی تنش‌ها دنبال کارکردهای این کمیسیون است.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

سالهاست پرونده های فساد مقامات بلند پایه حکومتی از بررسی باز مانده است

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)شماری از پرونده های بزرگ فساد مربوط به مقام های …