خبرهای تازه

کمیسیون انتخابات تدابیر ویژه را برای دفع حملات سایبری روی دست گرفته است

(Last Updated On: اکتبر 10, 2019)

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید : امنیت سایبری ذخیره گاه مرکزی آرای بایومتریکی کمیسیون مستقل انتخابات را بلند برده اند تا تلاش های حملات سایبری بر این ذخیره گاه مهار شود.

محمد حنیف دانشیار یک عضو این کمیسیون می گوبد که به دلیل بلند بردن امنیت ذخیره گاه مرکزی ارای بایومتریکی وجلوگیری از حملات سایبری بر این ذخیره گاه سرعت انتقال اطلاعات از دستگاه ها به کندی روبرو شده است.

آقای دانشیار تاکید می کند: ” سرور ما مهم ترین مسٔله در انتخابات است و ما تدابیر ویژه روی دست گرفتیم که مورد حمله قرار نگیرد، هرچند تلاش های حمله صورت گرفته است. و فعلا با آمدن متخصصین، تاکید ما این است که از بالابودن امنیت سیستم سرور مرکزی اطمینان حاصل نماییم.”

اما رییس دبیر خانه کمیسیون مستقل انتخابات تاکید می کند که انتقال اطلاعات از دستگاه های بایومتریک به ذخیره گاه مرکزی جریان دارد و تا اکنون هیچ تلاش برای حک شدن این ذخیره گاه در کمیسیون مستقل انتخابات صورت نگرفته است.

حبیب الرحمان ننگ، رییس دبیر خانه کمیسیون مستقل انتخابات می گوید: ” هیچ نوع حملات بالایش تاثیر گذار نیست و تا هنوز هیچ نوع شواهدی وجود ندارد که بالای سیستم حملاتی صورت گرفته باشد. پروسه استاپ نشده و فقط دیتا به کندی ارسال می شود .”

برای حل چالش تخنکی و انترنتی دستگاه های بایومتریک و انتقال سریع اطلاعات از این دستگاه ها دو تن از انجنیران شرکت درمالوگ در کمیسیون مستقل انتخابات امده اند و رییس کمیسیون مستقل انتخابات اطمینان می دهد که به زودترین فرصت این چالش حل خواهد شد.

در همین حال کمیسیون مستقل انتخابات تا اکنون توانسته اطلاعات رای دهندگان را از ۵هزار دستگاه بایومتریک و اطلاعات حدود ۲۳ هزار فورم نتایج این دستگاه ها را به ذخیره گاه مرکزی ارای بایومتریک وارد کند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

بن‌بست انتخاباتی؛ کمیسیون انتخابات نشست پاسخ‌دهی برگزار می‌کند

(Last Updated On: دسامبر 6, 2019)کمیسیون مستقل انتخابات و دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان …