کمیسیون انتخابات: امنیت بیش از پنج هزار مرکز و ۲۱ هزار محل تامین شده است

(Last Updated On: سپتامبر 12, 2018)

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید در بیش از پنج هزار مرکز و بیست و یک هزار محل برنامه تدابیر امنیتی از سوی نیرو های امنیتی کامل شده است.

با آنکه کمیسیون انتخابات تهدید های امنیتی در برخی روستا ها را تایید می‌کند، اما می‌افزاید که نیروهای امنیتی متعهد شده اند تا امنیت انتخابات ۲۸ میزان را تامین کنند.

حفیظ الله هاشمی، عضو کمیسیون مستقل انتخابات به آریانانیوز گفت: “نیرو های امنیتی وعده داده اند که مراکز رای دهی را تامین امنیت می کنند و امنیت ضامن انتخابات شفاف است.”

احزاب سیاسی از وجود تقلب گسترده در روند انتخابات نگران اند. هرچند کمیسیون انتخابات وجود تقلب در روند ثبت نام رای دهندگان را رد نمی کند اما از احزاب سیاسی می خواهد تا با نظارت دقیق از انتخابات، سلامت این روند را ضمانت کنند.

آقای هاشمی در مورد افزود: “به تنهایی امکان ندارد که انتخابات برگزار شود احزاب باید با نظارت از این روند همکار شوند نه اینکه اذهان عامه را مغشوش کنند.”

این در حالیست که احزاب سیاسی، حکومت و کمیسیون انتخابات را به مهندسی انتخابات مجلس نمایندگان متهم کرده و می گویند انتخابات شفاف زمانی امکان پذیر است که روند انتخابات بایومتریک شود.  

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل: طالبان باید به گفت‌وگو با حکومت افغانستان حاضر شوند

(Last Updated On: ژوئن 20, 2019) طالبان باید به دور میز گفت‌وگوهای صلح با حکومت …