کمیسیون‌های انتخاباتی از برگزاری انتخابات شفاف اطمینان می‌دهند

(Last Updated On: اکتبر 7, 2019)

مسئولان در کمیسیون‌های انتخاباتی از آخرین آماده‌گی‌ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان خبر می‌دهند.

کمیسیون‌ مستقل انتخابات و کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخابات موافقت‌نامه ای را به‌منظور تسریع روند کار، عدم دخالت در روند کاری یکدیگر و هم‌آهنگی میان دو کمیسیون امضاء کردند.

مسئولان در این کمیسیون‌ها اطمینان می‌دهند که مسئولیت‌های شان را مستقلانه انجام خواهند داد و زمنیه را برای برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری فراهم می‌کنند.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، میگوید: “کمیسیون‌های انتخاباتی وظایف و مسئولیت‌های قانونی خویش را مستقلانه انجام می‌دهند و تحت تاثیر هیچ‌گونه فشار و مطالبات داخلی و خارجی قرار نمی‌گیرند.”

همچنان مسئولان در این کمیسیون‌ها می‌افزایند که برای تأمین شفافیت انتخابات ۱۱۳ نهاد ناظر، مشاهد و رسانه‌های ملی و بین‌المللی نیز اعتبارنامه دریافت نموده اند.

با این حال، مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که روند انتقال تمام مواد اساس و غیراساس و استخدام کارمندان مورد نیاز نیز تکمیل شده اند.

خانم نورستانی، اظهار میدارد: “به منظور جلوگیری از آرای تقلبی، خیالی، نیابتی و رای دهی تکراری دستگاه های بایومتریک به ولایات ارسال گردیده و انتخابات ریاست جمهوری در ۶ میزان با استفاده از این دستگاه‌ها برگزار می‌گردد.”

روزهای انگشت شمار به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، نهادهای ناظر روند انتخابات و شماری از نامزدان ریاست جمهوری، نگران از تقلب گسترده در انتخابات اند و از نتایج تقلب نیز هشدار داده اند.

گزارشگر: ادریس قادری

About Ariana News

Avatar

Check Also

خلیل‌زاد: توافق سیاسی با طالبان جز منافع ملی امریکا است

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019) زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، می‌گوید …