خبرهای تازه

کمیسیونی مشترکی استفاده از بندر چاه بهار تشکیل می گردد

(Last Updated On: ژانویه 7, 2016)

vlcsnap-2016-01-07-12h48m47s169رییس اجرائیه کشور در دیداراش از بندر چاه بهار با مقامات ایرانی توافق کرده است بندر چابهار تنها گزینه مناسب برای دست یافتن افغانستان به بحر می باشد.

 

رییس اجرائیه کشور در جریان سفر سه روزه اش به ایران از بندر چاه بهار دیدن کرد تا مشکلات و فرصت ها برای راه یابی افغانستان از این طریق به بحر را با مقامات این کشور بررسی کنند.

 

آقای عبدالله در سخنرانی در دانشگاه چابهار استفاده از بندر چاه بهار را برای افغانستان با ارزش خوانده تاکید می کند که، افغانستان علاقه مند سرمایه گذاری در این بخش است.

 

مهدی هاشمیوالی سیستان بلوچستان ایران نیز تعهد می کنند که، برای سرمایه گذاران افغان سهولت های را ایجاد می کند تا برای سرمایه گذاری تشویق شوند.

 

افغانستان از راه ولایت نیمروز به بندر چاه بهار وصل می شود و راه آن پیش از این ساخته شده است و اکنون نیاز است تا برای استفاده بیشتر از این بندر توافقات دوجانه با ایران و هند امضا شود که، مقامات دو کشور تعهد کردند تا به زودی کمیسیون در این مورد ایجاد شود.

 

شماری از بازرگانان که در بندر چاه بهار سرمایه گذاری کرده اند در دیدار با رییس اجرائیه کشور از مشکلات در برابر شان شکایت دارند.

 

بندر چاه بهار تنها راهی است که، به عنوان بدیل مسیر پاکستان شناخته است تا افغانستان از این مسیر برای انتقال اموال صادراتی و وارداتی استفاده کنند.

 

گزارشگر: حمید صدیقی.

 

About Ariana News

Check Also

نمایندگان امریکا و روسیه در مورد صلح افغانستان در انقره دیدار کردند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019) زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان با …