خبرهای تازه

کشمکش‌ها میان جنرال دوستم و نظام‌الدین قیصاری

(Last Updated On: جولای 23, 2019)

حزب جنبش ملی، نهادهای حکومتی به ویژه امنیت ملی را به استفاده ابزاری از نظام‌الدین قیصاری، فرمانده امنیه پیشین ولسوالی قیصار ولایت فاریاب، برضد جنرال دوستم متهم می‌کند.

نزدیکان جنرال دوستم، معاون دوم ریاست جمهوری، می‌گویند که امنیت ملی با فراهم کردن تجهیزات نظامی، به قیصاری که اکنون دربند این نهاد است می‌خواهد در  پیکارهای انتخاباتی از وی استفاه کنند.

بشیراحمد تینج، سخنگوی این حزب میگوید: “غیر مستقیم مردم افغانستان را یا اعضای جنبش را و یا طرف دارهای معاون نخست ریاست جمهوری، را تهدید بکند با سلاح یا یونیفورم نظامی، ویاهم امکانات، حکومتی این تهدید، این طبعاٌ معلوم است که این قضیه و این دسیسه از طرف ارگان‌های موجود، برحال و رسمی افغانستان بر علیه ما شده و خواهان بررسی جدی این موضوع می‌باشیم.”

با این همه، آقای قیصاری، می‌گوید سندهای در اختیار دارد که جنرال دوستم، برای ماندن او در بند امنیت ملی تلاش کرده است، اما حزب جنبش این همه را تلاش رئیس‌جمهور برای تضعیف جنرال دوستم، در انتخابات پیش رو می‌داند.

نظام الدین قیصاری، سال پار به اتهام دست داشتن در قتل و ترور افراد، از سوی امنیت ملی پس از گرفتاری توسط چرخبال به کابل أورده شد. 

اما اکنون که هنوز پرونده اش بسته نشده است، با نشان دادن مجوز کارت‌های امنیت ملی و داشتن افراد مسلح هشدارهای به آقای دوستم داده است و از رایزنی‌های اش برای پیوستن به دسته انتخاباتی دولت‌ساز خبر داده است.

آقای قیصاری، گفته است: “جنرال دوستم من را تهدید کرده است، پس از این من دیگر با او نیستم و برای خودم دفترهای در ولایت‌ها در حال باز کردن استم.”

ریاست امنیت ملی و دادستانی کل، تاکنون حاضر به گفت‌وگو در این باره نشدند، اما منابع در دادستانی کل می‌گویند که هنوز پرونده قیصاری، به این نهاد فرستاده نشده است.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

درگیری میان پسران خاله بر سر شکار مرغابی در پروان ۴ کشته بر جا گذاشت

(Last Updated On: مارس 28, 2020)در نتیجه درگیری میان پسران خاله در ولسوالی بگرام ولایت …