کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ طالب در یک ماه در سه ولسوالی کندز

(Last Updated On: ژانویه 18, 2018)

فرماندهان افغان در ولایت کندز خبر داده که ۱۰۰ جنگجوی گروه طالبان در یک ماه اخیر در سه ولسوالی این ولایت کشته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر شان زخمی شده اند.

جنرال نورالله قادری، فرمانده فرقه ۲۰ پامیر گفت عملیات آنها به پشتیبانی نیروهای حمایت قاطع در ولسوالی چهار دره این ولایت هنوز ادامه دارد و تا کنون بیش از ۲۰ روستا در نتیجه این عملیات از وجود طالبان پاکسازی شده اند.

این عملیات نظامی مشترک از سوی نیروهای افغان و نیروهای امریکایی در ولسوالی های خان آباد، امام صاحب و چهار دره کندز انجام شده است.

وی هم چنان اظهار داشت که چندین فرمانده ارشد گروه طالبان و اتباع خارجی نیز در میان جنگجویان کشته شده، وجود دارند و مراکز مهم این گروه در بخش های این ولایت از بین رفته است.

به گفته فرماندهان ارتش کشور با هدف قرار گرفتن مراکز تجمعی وقرار گاه های طالبان در اطراف کندز و ولسوالی ها این گروه پراگنده شده وفعالیت های آنها کاهش یافته است.

با این حال باشندگان کندز از حضور طالبان در اطراف شهر نگران اند و به باور آنها اگر حکومت اراده محکم برای عقب راندن این گروه از اطراف نکند ودامنه عملیات ها را به محلات که آنها متواری شده نکشاند احتمال حمله طالبان بالای شهر دور از تصور نیست.

About Ariana News

Avatar

Check Also

«عمل‌کرد غیرقانونی کمیسیون انتخابات کشور را به بحران خواهد برد»

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019) اگر کمیسیون مستقل انتخابات، بربنیاد قانون عمل نکند و …