کرزی: “مخالفان دولت به همکاری هواپیمای های ویژه همسایه ها به برای گفتگو به غرب میروند”

(Last Updated On: مارس 12, 2013)

حامد کرزی رییس جمهورکشور در سفرش به ولایت هلمند گفت:” مخالفان دولت افغانستان با استفاده از همسایه ها و هواپیمای های ویژه برای گفتگو به غرب میروند، اما در داخل افغانستان با حملات انتحاری کودکان و زنان را به قتل میرسانند.

رییس جمهور کرزی و شماری از اعضای کابینه اش که وی را در این سفر همرایی میکرد هدف این سفر را خرسندی ناراضیان دولت و کمک برای تامین امنیت هلمند عنوان کرد.

آقای کرزی همچنان از کمک نکردن پاکستان برای تامین امنیت افغانستان انقتاد کرد و گفت:” افغانستان در حال حاضر عاری از لانه های دهشت افگنی و شبکه القاعده است”

موصوف ضمن اینکه از آمادگی ها برای تامین امنیت افغانستان پس از 2014، سخن زد، در رابطه به وضعیت دهشت افگنی که در حال حاضر در پاکستان جریان دارد گفت:” دهشت افگنی در پاکستان درحال گسترش است و این آتشی که در پاکستان زبانه میزند، از ادامه جنگ در افغانستان سرچشمه گرفته است که این جریان به زیان منطقه تمام میشود”.

از سوی هم رییس جمهور در رابطه به واگذاری مسوولیت زندان بگرام از نزد نیرو های امریکایی به نیرو های افغان یاد آوردی کرده از مردم کمک خواست که بر مسوولان نیروهای خارجی فشار وارد کنند تا مسوولیت زندان بگرام را به حکومت افغانستان بسپارد.

گفته میشود که در جریان یک سال گذشته دولت افغانستان بارها تلاش کرده تا مسوولیت زندان بگرام را از نزد نیروهای امریکایی بگیرد، اما موفق نشده است.

همچنان رییس جمهور کرزی از گسترش دامنه نبرد مخالفان مسلح دولت در مناطقی که سرشار از منابع معدنی است، ابراز نگرانی کرد و گفت، درصورتیکه از منابع زیر زمینی هلمند استفاده شود، حد اقل نیمی از افغانستان با پول آن آباد خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در دو انفجار در خوست ۹ تن کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آگوست 22, 2019) در دو انفجار در ولایت خوست، پس از چاشت …