کرزی: حملات طالبان قدرت نمایی در مقابل خارجی ها نه، بلکه به نفع امریکایی ها است

(Last Updated On: مارس 10, 2013)

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان که در برنامه تجلیل از روز زن در کابل صحبت می کرد گفت: “حملات انتحاری ای که از سوی مخالفان مسلح دولت به نام قدرت نمایی بالای خارجی ها صورت می گیرد، در حقیقت به نفع نیروهای امریکایی است”.

به گفته ی آقای کرزی” طالبان از یک سو با انجام حملات انتحاری نشان میدهند که بالای خارجی ها قدرت نمایی می کنند، اما از سوی دیگر برای امتیاز گیری با آنها گفتگو می کنند”.

آقای کرزی در ادامه این سخنرانی بر معاهدات شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر حضور نیرو های خارجی در کشور و مبارزه علیه تروریزم اشاره کرده گفت:” نیروهای بین المللی پیش از این به نام مبارزه با هراس افگنی بر اساس فیصله ی شورای امنیت سازمان ملل متحد وارد افغانستان شدند، اما هر کشوری که بخواهد پس از سال 2014 میلادی در افغانستان حضور داشته باشد، باید با دولت افغانستان معاهده امضا نماید و در ضمن چهار چوب تعیین شده از سوی مردم افغانستان را در نظر داشته باشد”.

رییس جمهور افغانستان شایعاتی و نگرانی های مردم در مورد سال 2014 میلادی اطمینان داد و گفت مردم در این سال با مشکلی رو به رو نخواهند شد.

به باور رییس جمهور کرزی با آنکه مردم افغانستان مشکلات را پشت سر گذاشته در حال حاضر به سوی ترقی و پیشرفت درحرکت است، اما هنوز هم نیاز است تا از مقابل یک سلسله سختی های باقی مانده استقامت نماید.

گفته ی آقای کرزی تابحال افغانستان برای بدست آوردن دست آورد قیمت گزافی را پرداخته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در دو انفجار در خوست ۹ تن کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آگوست 22, 2019) در دو انفجار در ولایت خوست، پس از چاشت …