کرزی: تمویل و سیاست‌ مبهم امریکا باعث رشد هراس‌افگنی شده است

(Last Updated On: جولای 3, 2019)

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور به گفته‌های دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا مبنی بر «افغانستان لابراتوار هراس افگنی» واکنش تند نشان داده میگوید که افغانستان خود قربانی اصلی این پدیده است.

آقا کرزی با نشر اعلامیه ای امروز(چهارشنبه، ۱۲ سرطان) میگوید افغانستان قربانی هراس افگنی ای است که پیوسته با کمک مالی و سیاست های مبهم امریکا رشد و تقویت میشود.

آقای کرزی می‎افزاید: “ظهور گروه داعش، در حضور وسیع سیاسی، نظامی و استخباراتی این کشور(امریکا) در افغانستان گواه آشکار این مطلب است.”

رییس جمهور پیشین کشور علاوه میکند: “افزایش جنگ و خشونت در افغانستان راه حل معضل کشور ما نبوده بلکه با تاکید بر امر صلح و تقویت فعالیت های صلح طلبانه و افغانی ساختن این پروسه است که میتوان به این جنگ طولانی و خانمانسوز پایان داد.”

این در حالی است که رییس جمهور امریکا دو روز پیش در یک گفتگوی ویژه با یک شبکه خبری امریکایی گفته بود که افغانستان آزمایشگاه هراس افگنی است.

آقای ترمپ میگوید: “ما می‌خواهیم از افغانستان خارج شویم. اما مشکل اینجاست که افغانستان به یک آزمایشگاه هراس افگنی مبدل نشود. افغانستان مکان‌های زیاد برای پنهان شدن هراس افگنان دارد.”

رییس جمهور امریکا می‌افزاید، در صورت خروج نیروهایش از افغانستان حضور استخباراتی خود را در این کشور بیشتر خواهد ساخت؛ زیرا فرماندهان نظامی چنین مشوره ای را به وی ارایه کرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امضای توافق نامه صلح میان آمریکا و طالبان تا آخر فبروری

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)مولوی عبدالسلام حنفی معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید …