خبرهای تازه

کانادا دوباره به افغانستان سرباز نمی فرستد

(Last Updated On: جولای 1, 2017)

پس از پایان رایزنی های وزرای دفاع ناتو در بروکسل در مورد افزایش نیرو در افغانستان نخست وزیر کانادا می گوید اماده نیست به افغانستان سرباز بفرستد. 

این مقام نخست کانادایی تاکید می ورزد که ده سال خدمت در افغانستان برای کانادا در میان کشور های ناتو کافی است.

جستن ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: “هیچ طرحی برای فرستادن دوباره سرباز به افغانستان وجود ندارد. ما در آنجا بدون کدام تفاوت  بیشتر از ده سال ایفای وظیفه کردیم و تاثیر قابل توجهی بر تصویر کانادا در جهان به عنوان یک کشور کمک کننده گذاشت. “

بلند ترین آمار نیرو های ناتو به ویژه امریکا در سال ۲۰۱۱ به حدود ۱۳۰هزار رسید که این رقم در حال حاضر به بیشتر از ۱۳هزار است.

طالبان و داعش نیز نسبت به آن سال ها مناطق بیشتر کشور را در اداره دارند و حملات انتحاری و انفجاری شان آنهم به پایتخت بیشتر شده است.

فرمانده پیشین نیروهای امریکایی و ایتلاف در افغانستان در گفتگو با نهاد اسپن می گوید : حضور بیشتر ناتو در افغانستان نیاز جدی است.

دیوید پتریوس، فرمانده پیشین نیروهای بین المللی در افغانستان گفت: “اگر ما یک راهبرد و تعهد پایدار داشته باشیم با نیروی اضافی و تمرکز بر قوت هوایی، برای افغانستان راهکار مناسب است. افغانستان چارچوبی برای مبارزه ما با هراس افگنی در منطقه است.”

انتظار ها این است تا امریکا حدود سه تا پنج هزار سرباز بیشتر به افغانستان بفرستد و ۱۵ کشور عضو ناتو نیز از افزایش احتمالی حدود دو هزار سرباز بیشتر خبر داده اند اما وزیر دفاع امریکا در پایان نشست ناتو گفت : جنگ افغانستان قابل پیشبینی نیست و زمان مشخص برای پایان جنگ وجود ندارد.

گزارشگر: ظاهر قادری 

About Ariana News

Avatar

Check Also

قرارداد ساخت ۴۳ کیلومتر خط آهن خواف-هرات به امضا رسید

(Last Updated On: دسامبر 12, 2019)قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف–هرات امروز(پنج‌شنبه، …