کاروان صلح خواهان هلمندی بعد از پیمودن پنج ولایت به کابل رسید

(Last Updated On: ژوئن 18, 2018)

کاروان صلح خواهان هلمندی با پیمودن ولایت های قندهار، زابل، غزنی، میدان وردک و پس از یک ماه و هشت روز به کابل رسیده اند که بزرگترین هدف شان آوردن صلح و آتش بس میان حکومت و گروه طالبان است.

این کاروان با شعار اینکه صلح می خواهیم صد ها کیلو متر راه را پیمودند . آنها می گویند که طرف های در گیر جنگ اگر به خواست شان لبیک نگوید به راه خود ادامه می دهند.

زیر محمد یک تن از این کاروانی هاست که با چشمان نابینا و پا های برهنه خود را به پایتخت رسانده است و می گوید از جنگ خسته شده و  صلح می خواهد.

وی می گوید:”خواست ما اینست که در افغانستان صلح بی اید طالبان و حکومت آتش بس کنند.”

محمد عمر از ولایت میدان وردگ یکتن دیگر از صلح خواهان این کاروان است که عشق آزادی و صلح سرتاسری در سینه اش می تپد  و بخاطر صلح و آزادی کشور شعر می سراید و صلح و ارامی می خواهد.

وی می گوید:”دگه نمی خواهیم اولاد ما یتیم شود، خانمی بیوه شود. اگر به خواست ما رسیدگی نکنند به دیگر ولایت ها میرویم حرکت خوده ادامه می دهیم و صدای صلح خواهان خود را به تمام افغانستان می رسانیم.”

زمانی که  این کاروان از هلمند برخاستند شمار شان هشت تن بود، و پس از رسیدن به پایتخت شمار شان بالاتر از صد تن رسیده است. رهبر این کاروان  می گوید با وجود همه چالش ها و مشکلات که در راه به همراه داشته است با تمام قوت به این حرکت خود ادامه میدهد.

آقای اقبال خیبر می گوید:”در ولایت هایکه رفتیم از سوی مردم استقبال شدیم در زابل به استقبال گرم مردم روبرو شدیم اما مردم قندهار کمتر اسقبال کردند به حرکت خود ادامه میدهیم تا صدای صلح خواهان ما شنیده شود.”

این کاروان با پا های برهنه و پیمودن چندین ولایت اکنون به پایتخت رسیده اند و این کاروان می گوید اگر طرف های در گیر جنگ به خواست شان رسیدگی نکند به حرکت شان در 34 ولایت ادامه می دهند.

گزارشگر: دیانا صمدی

About Ariana News

Check Also

عبیدالله بارکزی عضو مجلس نماینده‌گان ترور شد

(Last Updated On: مارس 23, 2019) عبیدالله بارکزی، نماینده مردم ارزگان در مجلس نمایندگان، در …