خبرهای تازه

کارل لیون: نامزدان انتخابات به نتایج شفاف انتخابات خوشبین اند

(Last Updated On: جولای 6, 2014)

4

کارل لیون عضو مجلس سنای امریکا در یک نشست خبری گفت که پس از این تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ارزشی ندارد و کمیسیون مستقل انتخابات مستقلانه تصمیم بگیرد و نتایج را اعلام کند.

آقای لیون که رییس کمیته خدمات تسلیحاتی مجلس سنای نیز است گفته است که عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اطمینان داده اند که نتایج انتخابات را خواهند پذیرفت. و هر دو نامزد توافق کرده اند که فردا نتیجه ابتدایی انتخابات اعلام شود.

وی گفت اعلام نتایج ابتدایی همزمان با توافق نامزدان برای پیوستن به پروسه انتخابات بسیار مهم است. اما وی تاکید کرده که پس از اعلام نتایج ابتدایی باید تفتیش جامع آرای مشکوک صورت گیرد.

رییس کمیته خدمات تسلیحاتی مجلس سنای امریکا گفت:” من به این باور هستم که هر دو نامزد اهمیت دست یافتن به یک توافق برای آینده افغانستان را می دانند و آنها به یک توافق خواهند رسید”.

آقای لیون همچنان تاکید کرد امریکا و اتحادیه اروپا هیچ نوع دخالاتی در انتخابات ندارد، اما میخواهد تا کمیسیون مستقل انتخابات را در ترویج فرهنگ مردم سالاری همکاری کنند.

وی همچنان از هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواست تا با هم توافق نموده به نتیجه ی که باعث بحران در کشور نشود فیصله نمایند.

این درحالیست که داکتر عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز در یک نشست خبری گفته ما خواهان جدا ساختن رای پاک از نا پاک استیم و هرگز اجازه نخواهیم تا با آرای پاک مردم معامله صورت گیرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عرضه خدمات ترانسپورتی در کشور «دیجیتلی» می‌شود

(Last Updated On: سپتامبر 17, 2019) مسئولان در وزارت ترانسپورت، می‌گویند که تاحال سیستم‌های معیاری …