خبرهای تازه

کارزار یک هفته‌یی مبارزه با مواد مخدر در شهر کابل

(Last Updated On: ژوئن 26, 2019)

 مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر، کارزار یک هفته‌ی مبارزه با مواد مخدر را در سطح شهر کابل و دروازه‌های ورودی آن راهاندازی کرده است.

مسئولان در این مرکز می گویند که نسبت به سال گذشته قاچاق مواد مخدر به پایتخت افزایش یافته و بیش‌ترین قاچاق از طریق دوازه‌های ورودی به داخل شهر صورت می‌گیرد.

  خالد موحد، سخن‌گوی معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله می‌گوید: ” خصوصاٌ در وازه شرقی دروازه است که بیشتر مواد مخدر داخل شهر قاچاق میشود، و نسبت به سال گذشته قاچاق مواد مخدر به داخل شهر افزایش یافته است.”

در همین حال، شماری از راننده‌های که از ولایت‌های دور دست به کابل سفر می‌کنند می‌گویند که بیش‌ترقاچاقبران از دروازه‌های فرعی وارد شهر کابل می‌شوند.

احمدخان، یک راننده لین ولایت ننگرهار بیان می‌دارد: “تنها دروازه‌های ورودی نیست که قاچاقبران از آن استفاده می‌کنند بلکه آنان از راه فرعی و دیگر راه‌ها نیز استفاده می‌کنند.”

افزون براین مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر درسه ماه گذشته ۷۲ تن به شمول ۴ خانم را  درپیوند به قاچاق مواد مخدر در شهر کابل بازداشت کرده است.

این در حالی است که اخیراٌ معضل قاچاق و استفاده از مواد مخدر افزایش بی‌پیشینه در کشور داشته است، شهروندان کشور از این ناحیه ابراز نگرانی شدید می‌کنند و از مسئولان خواهان به دادگاه کشاندن قاچاقبران و استفاده کننده‌گان این پدیده استند.

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

سفیر افغانستان در امریکا از خروج زودهنگام نظامیان خارجی ابراز نگرانی می‌کند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019) رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا، از …