خبرهای تازه

کاخ سفید: پاکستان هر چه زودتر رهبران طالبان را بازداشت و یا اخراج کند

(Last Updated On: ژانویه 23, 2018)

پس از حمله مرگبار شبکه حقانی بر هوتل انترکانتینتال در کابل، کاخ سفید به طور جدی از پاکستان خواست تا به گونه فوری سران طالبان را بازداشت و یا از خاک اش بیرون بکشد.

سخنگوی کاخ سفید، سارا سندرز اظهار نمود که شورشیان از خاک پاکستان در انجام عملیات های شان استفاده می کنند.

خانم سندرز گفت: «ما از پاکستان میخواهیم که فوراً رهبران طالبان را بازداشت و یا اخراج کند و از استفاده شدن خاک پاکستان توسط این گروه در انجام عملیات اش، جلوگیری نماید.»

اسلام آباد، از بهر پروازه های جنگنده های امریکایی و انتقال تجهیزات نظامی شان از خاک آن کشور به افغانستان، واشنگتن را بدهکار خود می داند؛ تا جایی که تحریم های امریکا به آن کشور را به معنی تقویت گروه های هراس افگن می داند.

شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان بیان کرد: «اگر تعزیرات یا تحریم ها بالای ما وضع میشود، کمک ها ایتلاف پرداخت نمی شود، این کار تنها باعث تضعیف ما در امر مبارزه با هراس افگنی خواهد شد. من فکر میکنم که امریکا باید این مورد را درک کند. اگر با هراس افگنان ما مبارزه نکنیم، آمریکا مجبور خواهد شد تا با آنان مبارزه کند.»

نظامیان کشور بر فشار بیشتر بالای پاکستان از بهر زودن هراس افگنی تاکید دارند تا جایی که سند های به اسلام آباد و هیات شورای امنیت سپرد که در آن از اردوگاه های شورشیان گرفته تا نشانه ها دقیقی از سران طالبان افغان در خاک پاکستان اشاره شده است.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی اضافه نمود: «امریکا می داند که گروه های هراس افگن در کجاست. به همان خاطر فشار های بیشتر را به پاکستان وارد کرده است.»

رییس جمهور امریکا در تویتی پاکستان را دروغگو و فریب کار خواند؛ تا جایی که کمک های نظامی آن کشور به پاکستان تا زمانی به حالت تعلیق در آورده شد که اسلام آباد در کار پیکار با هراس افگنی قدم های عملی بردارد.

About Ariana News

Check Also

زاخیلوال: تقابل کشور های منطقه در افغانستان سبب دوام جنگ شده است

(Last Updated On: فوریه 21, 2019) عمر زاخیلوال، سفیر پیشین افغانستان در اسلام آباد می …