خبرهای تازه

چهار مرکز درمانی در ولایت خوست به بهره برداری سپرده شد

(Last Updated On: دسامبر 9, 2016)

vlcsnap-2016-12-09-11h12m46s11

مسوولان می گویند،چهار مرکز درمانی در ولایت خوست به بهره برداری سپرده شد. این مرکز ها در مرکز شهر و ولسوالی علیشیرو تنی به هزینه بیش از چهارصد هزار دالر ساخته شده و با تمامی امکانات و وسایل بهداشتی مجهزاست.

به گفته حکم خان حبیبی والی خوست در این ولایت دو بخش کمک های عاجل که یکی در مرکز خوست و دیگر در ولسوالی علیشیر ساخته شده به همه وسایل و امکانات مورد نیاز تجهیز شده است.

گل محمد الدین محمدی سرپرست صحت عامه خوست میگوید، دو کلینک صحی برای مهاجران و عودت کنندگان در شهر خوست و ولسوالی تنی این ولایت ساخته شده که به طور مجموعی ۴۲۸ هزار دالر هزینه برداشته است.

قمرعلی لکنوال عضو شورای ولایتی خوست بیمارستان ولایتی میگوید، بمیمارستان ولایتی مرکز خوست  دور بوده و بیماران و زخمی ها به وقت رسیده نه میتوانستد که مرکز جدید کمک های عاجل این مشکل مردم را مرفوع خواهد کرد.

گرچه ریاست صحت عامه خوست میگوید، در تمامی ۱۲ ولسوالی ها کلینک های فعال دارند؛ اما شماری از باشندگان ولسوالی ها و مناطق دور دست میگوید، هیچ نوع دسترسی به خدمات بهداشتی ندارد و در شماری مناطق هم تنها ساختمان های مرکز ها است که دوا و داکتر وجود ندارند.

گزارشگر: فرید الله ظاهر

About Ariana News

Check Also

نگرانی دانشجویان از جنگ و ناامنی در اطراف دانشگاه بغلان

(Last Updated On: آوریل 21, 2019) جنگ و ناامنی در اطراف صنوف تدریسی دانشگاه بغلان …