خبرهای تازه

چهار سرباز پولیس در حمله طالبان در قندهار جان باختند

(Last Updated On: جولای 26, 2019)

در حمله طالبان بالای یک پاسگاه نیروهای پولیس، شب گذشته در روستای یزیدان ولسوالی میوند ولایت قندهار چهار سرباز پولیس جان باختند.

فرماندهی، پولیس قندهار، با تأیید این رویداد میگوید که در این درگیری یازده طالب مسلح نیز کشته شده و چهار تن دیگر شان زخم برداشته اند.

در همین حال، تادین خان، فرمانده پولیس این ولایت اظهار می‌دارد که در رویدادهای جداگانه دیگر در ولسوالی‌های شورابک و ریگستان این ولایت، در پاسخ به حمله طالبان بالای پاسگاه‌های امنیتی در این ولسوالی‌ها، ۶۱ طالب مسلح کشته شده و بیش از ۳۰ تن دیگر شان زخم برداشته اند.

بر اساس گزارش‌ها، موترهای «کاماز» از جانب پاکستان آمده و کشته شده‌گان طالبان را انتقال داده اند.

با این حال، تادین خان، فرمانده پولیس قندهار میگوید که در این درگیری‌ها، ۳ سرباز پولیس نیز جان باخته و ۵ تن دیگر شان زخم برداشته اند. فرمانده پولیس این ولایت می‌افزاید که در حملات هوایی شب گذشته بر مواضع طالبان نیز به این گروه تلفات زیادی وارد شده است.

از سویی هم، گروه طالبان، در خبرنامه ای گفته است، که در عملیات این گروه، شب گذشته در ولسوالی میوند، ۱۳ سرباز پولیس را کشته اند، اما در مورد تلفات افراد شان در این رویدادها اظهار نظر نکرده اند.

این در حالی است که دو هفته پیش، گروه از مهاجمان مسلح پس انفجار موتربم وارد فرماندهی امنیه این ولایت شدند و برای چندین ساعت با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند که باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها فرد نظامی و غیرنظامی گردید.

گزارشگر: بریالی رحیمی

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ: طالبان باید بجای بهانه جویی هییت شان را معرفی کنند

(Last Updated On: مارس 29, 2020)ریاست جمهوری، از طالبان میخواهد که بجای بهانه جویی، هییت …